WPŁACAM

Logo Integracja

Dla Ciebie

Integracja, czyli jednakowe szanse rozwoju wszystkich osób niezależnie od ich sprawności to marzenie, które od lat pomagamy zrealizować naszymi działaniami. Poznaj przyjazną przestrzeń w sieci, w której wymienisz poglądy, poszerzysz swoją wiedzę i otrzymasz niezbędne wsparcie w życiu prywatnym i zawodowym.

INFORMACJA

Magazyn Integracja

Magazyn „Integracja” jest największą tego typu bezpłatną publikacją w kraju.

niepelnosprawni.pl

Największy i najbardziej popularny serwis w Polsce poruszający tematykę niepełnosprawności.

Media społecznościowe

Działamy aktywnie również w mediach społecznościowych.

AKTYWIZACJA ZAWODOWA I SPOŁECZNA

sprawniwpracy.pl

Największy w Polsce portal rekrutacyjny dla osób z niepełnosprawnością. Można w nim znaleźć oferty pracy, praktyk i staży.

Centra Integracji

Centra Integracja oprócz aktywizacji zawodowej pełnią też ważną funkcję informacyjną.

Znak pargrafu

Wsparcie prawne

W gąszczu i zawiłościach przepisów prawa i jego interpretacji doskonale zorientowani są eksperci w Centrach Integracji: prawnicy, doradcy zawodowi i socjalni. 

WYDARZENIA

Na zdjęciu sala widowiskowa z rozświetloną sceną, sylwetki widzów na ciemnej widowni

Wielka Gala Integracji

Gala to okazja do spotkania osób z różnymi formami niepełnosprawności z całego kraju, a także osób publicznych, polityków, przedstawicieli mediów, firm oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych.

Człowiek Bez Barier

Na podstawie głosów Czytelników naszego portalu wybranej kandydatce lub kandydatowi wręczymy Nagrodę Publiczności.

Lider Dostępności

Celem Konkursu jest promowanie idei projektowania uniwersalnego i nagradzanie rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych, które są dostępne dla wszystkich grup użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami.

KAMPANIE SPOŁECZNE

Więcej nas łączy, niż dzieli…

Kampania „Więcej nas łączy, niż dzieli…” podsumowuje dwudziestolecie działań Integracji na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością.

Nie chcę być strażakiem

„Nie chcę być strażakiem” to hasło kampanii, którą fundacja Integracja wspiera aktywność zawodową osób z niepełnosprawnością i promuje prowadzony przez siebie portal rekrutacyjny: sprawniwpracy.pl

Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?

Kampania ma na celu zmianę postaw pełnosprawnych kierowców parkujących na miejscach przeznaczonych dla pojazdów osób z niepełnosprawnością.

PUBLIKACJE

Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością

Pobierz „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością” (z wersją do druku) w formacie PDF 8.66 MB.

Poradnik

WŁĄCZNIK – projektowanie bez barier

WŁĄCZNIK – najnowsza publikacja Integracji, przygotowana we współpracy ze Skanska – promuje architekturę uniwersalną, by zwiększyć dostępność przestrzeni publicznych i miejsc pracy.

Poradnik

„Piotr i Przyjaciele” cz. I

„Piotr i Przyjaciele” to zbiór rozmów, anegdot, refleksji i zdjęć osób związanych życiowo, zawodowo, towarzysko, społecznie i biznesowo z Piotrem Pawłowskim (1966-2018).

Publicystyka