WPŁACAM

2023-10-23
Rozświetlona reflektorami scena, centralnie baner "Medal Przyjaciel Integracji" w kółku portret Moniki Meleń. Na scenie moment wręczania nagrody przez Ewę Pawłowską Monice Meleń.
medal-przyjaciel-integracji

Medal Przyjaciel Integracji

Medal Przyjaciel Integracji przyznawany jest od 1997 r. i wręczany każdego roku podczas Wielkiej Gali Integracji w Warszawie. Powstał w celu promowania cennych inicjatyw i działań na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością w Polsce. Pozwalają one budować społeczną normalność w różnych obszarach życia, a także wyrównywać życiowe szanse.

Medal otrzymują osoby, instytucje i firmy, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością oraz działają nie z formalnego obowiązku, ale chęci budowania społecznej integracji. Słowem – więcej robią, niż muszą.

Pierwsze Medale w 1997 roku otrzymali: Krystyna Antoniewicz-Sas, dyrektor komunikacji i PR Statoil Polska; Mirosław Starzyński z Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Ferdynand B. Ruszczyc, dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie

W ostatnich latach Medale Przyjaciel Integracji otrzymali:

2023

Monika Meleń dziennikarka, autorka poruszających reportaży o osobach z niepełnosprawnością; współpracujący z Integracją Bank Gospodarstwa Krajowego, który w swojej działalności m.in. przeciwdziała wykluczeniu społecznemu; Stowarzyszenie Mudita i jej prezeska Olga Ślepowrońska wspierający osoby troszczące się o swoich bliskich z niepełnosprawnością, wymagających stałej, 24-godzinnej opieki.

2022

Piotr Maria Śliwicki, ERGO Hestia SA; Izabela Sopalska-Rybak, założycielka i prezeska Fundacji Kulawa Warszawa; Tomasz Wolny, dziennikarz i prezenter telewizyjny

2021

PwC, Fundacja Kultury bez Barier, Michał Pol, dziennikarz i komentator sportowy

2020

Koalicja Liderzy Pro Bono, BNP Paribas Bank Polska, prof. dr n.med. Anna Wilmowska-Pietruszyńska

Nasze inne projekty

Ogólnopolski Informator dla Osób Niepełnosprawnych II 1.04.2021 – 31.03.2024

PFRON

„Przewijamy Polskę”

Akcja Społeczna organizacji pozarządowych na rzecz tzw. komfortek, czyli pokoi sanitarno-higienicznych wyposażonych – poza węzłem sanitarnym – w leżanki i podnośniki, a optymalnie także w prysznic.

Kampanie społeczne

Forum Dostępności

Pierwsza edycja FORUM DOSTĘPNOŚCI odbyła się w dniach 13-14 listopada 2023 roku w Poznań Congress Center. W konferencji wzięli udział paneliści z Integracja LAB.

Konferencje