WPŁACAM

2023-11-13

Człowiek bez barier

Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2003 r. wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. Już w 21 edycjach nagrodzono ponad sto osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Każda z tych osób przełamuje bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, pokazując swoją postawą i działaniem, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem.

LAUREACI KONKURSU

CZŁOWIEK BEZ BARIER 2023

PRZEMYSŁAW WIECZOREK – nagroda główna

Pedagog, wychowawca, terapeuta, sportowiec. Człowiek głębokiej wiary, którego pasją jest głoszenie ewangelii. Jego droga do zawodowego spełnienia i sukcesów wiodła przez traumę z dzieciństwa, szpitale psychiatryczne, wyniszczające nawyki, narkotyki i skok pod pociąg.

Sylwetka Przemysława Wieczorka w artykule Ilony Berezowskiej

Przemysław Wieczorek, fot. Cezary Rejn

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

MAJA KOPEĆ

Jest wulkanem energii i kreatywności, dla których nieustannie szuka ujścia. Jako 15-latka napisała pierwszą książkę, chociaż tego nie planowała. Zapisywała kolejne strony przede wszystkim dla siebie.

Sylwetka Mai Kopeć w artykule Ilony Berezowskiej

Laureatka wyróżnienia w konkursie Człowiek bez barier 2023 Maja Kopeć. Centralnie na tle złoconych sztukaterii ścian portretowe ujęcie młodej kobiety. Ładna twarz, kasztanowe, lekko skręcone włosy, delikatny makijaż z wyraźną kreską wydłużającą powieki. Kobieta siedzi na wózku, widać jego czarne oparcie. Ubrana jest w czarną suknię. Suknia ma odkryte ramiona i uda, widoczne są niedoskonałości ciała wynikające z porażenia. Na łokciach luźno spoczywa szal w czerwono-zielono-granatowo-żółtą kratę, w lewej dłoni trzyma statuetkę nagrody, w prawej bukiet czerwonych kwiatów owiniętych w szary papier. Na pierwszym planie zamglona postać w czerwonej sukni z bukietem kwiatów.
Maja Kopeć Nagroda Publiczności, fot. Cezary Rejn

MŁODY CZŁOWIEK BEZ BARIER

WANESSA BĄKOWSKA

Utalentowana artystka, ufna, o łagodnym usposobieniu. Z uśmiechem i szeroko otwartymi ramionami wita w swoim życiu nowych ludzi. W każdym widzi przyjaciela.

Sylwetka Wanessy Bąkowskiej w artykule Ilony Berezowskiej

Wanessa Bąkowska
Wanessa Bąkowska Fot. Cezary Rejn

WYRÓŻNIENIA

DOMINIKA KOZŁOWSKA

Głucha aktorka z imponującym dorobkiem. Ma na koncie role teatralne i filmowe, główne i drugoplanowe. Gra w spektaklach dwujęzycznych i w języku migowym. Bywa jedyną głuchą aktorką w obsadzie, ale nie przeszkadza jej to w pracy.

Sylwetka Dominiki Kozłowskiej w artykule Ilony Berezowskiej

Dominika Kozłowska
Dominika Kozłowska, for. Cezary Rejn

KRYSTIAN NOWAK

Współpracownik portalu Rampa.pl i działacz społeczny, dzięki którego staraniom m.in. dostępny stał się Wydział Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Rzeszowie.

Sylwetka Krystiana Nowaka w artykule Ilony Berezowskiej

Krystian Nowak wyróżnienie
Krystian Nowak, fot. Cezary Rejn

KAROL PABICH

Głuchoniewidomy artysta, który żyje według życiowego motta: „porażki są siniakami, nie tatuażami”.

Sylwetka Karola Pabicha w artykule Ilony Berezowskiej

Karol Pabich, fot. Cezary Rejn

Folder CBB 2023

Nasze inne projekty

Uwolnij swoją moc

„Uwolnij swoją moc” – to hasło kampanii społecznej, prowadzonej przez Fundację Integracja, której jednym z priorytetów jest aktywne wsparcie działań na rzecz refundacji cewników hydrofilowych w Polsce.

Kampanie społeczne

Włącznik

Współczesne projektowanie musi uwzględniać potrzeby wszystkich użytkowników, włączając ich we wspólną, demokratyczną przestrzeń.

Kampanie społeczne

Więcej nas łączy, niż dzieli…

Kampania „Więcej nas łączy, niż dzieli…” podsumowuje dwudziestolecie działań Integracji na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością.

Kampanie społeczne