WPŁACAM

2014-05-08

Więcej nas łączy, niż dzieli…

Kampania „Więcej nas łączy, niż dzieli…” podsumowywała w 2014 r. 20-lecie działań Integracji na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością. Tak wtedy, jak i teraz, po kolejnych blisko 10 latach, jesteśmy jedną z największych polskich organizacji pozarządowych działających na rzecz tej grupy ludzi.

Dwie dekady Integracji

Na przestrzeni minionych lat rozwinęliśmy się z pozycji wydawcy skromnego, czarno-białego biuletynu w organizację, która stworzyła największą platformę informacyjną o niepełnosprawności. W jej skład wchodzą magazyn „Integracja”, portal Niepelnosprawni.pl i wówczas program telewizyjny „Misja Integracja”. Ponadto stworzyliśmy sieć Centrów Integracja promujących aktywność zawodową wśród osób z niepełnosprawnościami. Dzięki unikatowemu doświadczeniu i ogromnej wiedzy staliśmy się ekspertem w obszarze likwidacji wszelkich barier, w tym w szczególności architektonicznych, dotyczących serwisów internetowych, a także komunikacyjnych.

Kampania towarzysząca obchodom 20-lecia organizacji odbywała się pod hasłem „Więcej nas łączy, niż dzieli…”. W ten sposób podkreślaliśmy to, że potrzeby osób z niepełnosprawnością i reszty społeczeństwa są często bardzo podobne. Bariery takie jak schody, kostka brukowa, nierówny chodnik czy zbyt wysoki krawężnik mogą stać się kłopotliwymi przeszkodami dla wszystkich z nas. Zarówno osób poruszających się na wózkach, chodzących o kulach, niewidomych i niedowidzących, jak i seniorów, rodziców czy kobiet na szpilkach.

Co? Gdzie? Kiedy?

W ramach kampanii przygotowano 5 plakatów pokazujących różne sytuacje i doświadczenia wspólne zarówno dla osób z niepełnosprawnością, jak i reszty społeczeństwa. W zainscenizowanych sytuacjach udział wzięły zarówno znane polskie osobowości życia publicznego, jak i osoby rozpoznawalne przede wszystkim w środowisku ludzi z niepełnosprawnością.

Naszą kampanię wsparły m.in. aktorki Grażyna Wolszczak i Agnieszka Więdłocha, niewidomy pieśniarz szantowy i gitarzysta Roman Roczeń, aktor niskiego wzrostu Iwo Pawłowski, aktor teatralny i dubbingowy Modest Ruciński, poruszający się na wózkach Tomasz Wasielewski i Agata Battek, a także Staś Salach z mamą Urszulą, Justyna Janaszewska i Kornelia Raczkiewicz.

Kreacje związane z kampanią ukazały się na portalu Onet.pl oraz w tytułach wydawcy Ringier Axel Springer Polska, takich jak: dzienniki „Fakt” i „Przegląd Sportowy”, tygodnik „Newsweek” i miesięcznik „Forbes”. Spotkać można je również w mediach Integracji, w tym na portalu Niepelnosprawni.pl, na którym powstała zakładka poświęcona akcji oraz w numerach 6/2014 i 1/2015 magazynu „Integracja”.

Iwo Pawłowski i Modest Ruciński na planie zdjęciowym
Roman Roczeń i Agnieszka Więdłocha na planie zdjęciowym
Agata Battek na planie zdjęciowym
Tomasz Wasielewski i Grażyna Wolszczak na planie zdjęciowym
Dzieci na planie zdjęciowym

Autorzy kampanii
Oficjalna inauguracja kampanii odbyła się 17 grudnia 2024 r.

Twórcą koncepcji kampanii jest Jan Domaniewski. Sesję zdjęciową do projektu wykonali: Tomasz Ozdoba i Damian Burzykowski. Opracowanie graficzne przygotowali: Łukasz Kiljański i Przemysław Decewicz.

Partnerami medialnymi kampanii „Więcej nas łączy, niż dzieli…” są: Ringier Axel Springer Polska (RASP) i Grupa Onet.pl.

Nasze inne projekty

Laur Dostępności

W konkursie nagradzane są obiekty, które dzięki wprowadzonym modernizacjom stały się bardziej dostępne dla seniorów, rodzin z małymi dziećmi i osób z niepełnosprawnościami.

Konkursy

Człowiek bez barier

Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2003 r. wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością.

Konkursy

Twórczość osób z niepełnosprawnościami

Jeśli malujesz, rysujesz, rzeźbisz, zajmujesz się rękodziełem, lub masz inną ciekawą pasję – pochwal się nią!

Konkursy