WPŁACAM

2023-01-08

Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?

Ta ogólnopolska kampania, prowadzona pod hasłem „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”, organizowana jest od 2003 r. Ma na celu zmianę postaw nieuprawnionych kierowców parkujących na miejscach przeznaczonych dla pojazdów osób z niepełnosprawnością (tzw. kopertach) oraz zwrócenie uwagi przechodniów i służb porządkowych na problem bezprawnego parkowania.

Akcję aktywnie wspierały samorządy z całego kraju. Włączyło się do niej ponad 200 miast z całej Polski, w tym urzędy miast, organizacje pozarządowe, supermarkety i centra handlowo-rozrywkowe, jednostki straży miejskiej i policji oraz media, które wspierają działania kampanii poprzez organizację konferencji prasowych i happeningów ulicznych, dystrybucję ulotek i plakatów, emisję spotów telewizyjnych i radiowych.

Działania w ramach kampanii przyczyniły się do wzrostu kwoty mandatu za wykroczenie, jakim jest nieuprawnione zajmowanie tzw. koperty, z 50 zł do 500 zł, oraz do wprowadzenia możliwości odholowania źle zaparkowanego samochodu, także z parkingów przy hipermarketach i dróg wewnętrznych.

Nasze inne projekty

Medal Przyjaciel Integracji

Medal Przyjaciel Integracji przyznawany jest od 1997 r. i wręczany podczas Wielkiej Gali Integracji w Warszawie. Powstał w celu promowania cennych inicjatyw i działań na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością w Polsce.

Wydarzenia

Forum Dostępności

Pierwsza edycja FORUM DOSTĘPNOŚCI odbyła się w dniach 13-14 listopada 2023 roku w Poznań Congress Center. W konferencji wzięli udział paneliści z Integracja LAB.

Konferencje

Płytka wyobraźnia

Kampania „Płytka wyobraźnia” to akcja społeczna mająca na celu ostrzeżenie młodych osób przed nierozważnymi i często tragicznymi w skutkach skokami do wody.

Kampanie społeczne