WPŁACAM

Logo Integracja
2023-01-08

Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?

Ta ogólnopolska kampania, prowadzona pod hasłem „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu?”, organizowana jest od 2003 r. Ma na celu zmianę postaw nieuprawnionych kierowców parkujących na miejscach przeznaczonych dla pojazdów osób z niepełnosprawnością (tzw. kopertach) oraz zwrócenie uwagi przechodniów i służb porządkowych na problem bezprawnego parkowania.

Akcję aktywnie wspierały samorządy z całego kraju. Włączyło się do niej ponad 200 miast z całej Polski, w tym urzędy miast, organizacje pozarządowe, supermarkety i centra handlowo-rozrywkowe, jednostki straży miejskiej i policji oraz media, które wspierają działania kampanii poprzez organizację konferencji prasowych i happeningów ulicznych, dystrybucję ulotek i plakatów, emisję spotów telewizyjnych i radiowych.

Działania w ramach kampanii przyczyniły się do wzrostu kwoty mandatu za wykroczenie, jakim jest nieuprawnione zajmowanie tzw. koperty, z 50 zł do 500 zł, oraz do wprowadzenia możliwości odholowania źle zaparkowanego samochodu, także z parkingów przy hipermarketach i dróg wewnętrznych.

Nasze inne projekty

Więcej nas łączy, niż dzieli…

Kampania „Więcej nas łączy, niż dzieli…” podsumowuje dwudziestolecie działań Integracji na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością.

Kampanie społeczne

„Przewijamy Polskę”

Akcja Społeczna organizacji pozarządowych na rzecz tzw. komfortek, czyli pokoi sanitarno-higienicznych wyposażonych – poza węzłem sanitarnym – w leżanki i podnośniki, a optymalnie także w prysznic.

Kampanie społeczne

Ogólnopolski Informator dla Osób Niepełnosprawnych II 1.04.2021 – 31.03.2024

PFRON