WPŁACAM

2021-04-01
PFRON logo

Zapytaj doradcę III 01.04.2021 – 31.03.2024

Zapytaj doradcę III

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PAŃSTWOWEGO FUNDUSZU REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

– nazwa projektu „Zapytaj doradcę III”

– Dofinansowanie 1 790 468,69 zł

– Całkowita wartość 1 880 480,00 zł

Opis zadania:

Podstawowym celem planowanych działań jest zwiększenie dostępu do bezpłatnego poradnictwa osobom w szczególnej sytuacji – osobom z niepełnosprawnościami i osobom działającym w imieniu osób niepełnosprawnych.

Cel ten będzie realizowany poprzez udostępnienie na portalu niepełnosprawni.pl, z którego korzystają adresaci projektu, możliwości zadawania pytań (z zakresu uprawnień i przywilejów socjalnych, edukacji, rehabilitacji, pomoc prawna w zakresie spraw rodzinnych, spadkowych, odszkodowawczych, zatrudnieniowych itp.) i uzyskiwania w krótkim terminie odpowiedzi na nie, a także umożliwienie kontaktu ze specjalistami (prawnicy) podczas dyżurów w terenowych placówkach (Gdynia, Warszawa, Zielona Góra). Chcesz zadać pytanie? – kliknij na „zapytaj doradcę”

Centra realizujące projekt: CI Gdynia, CI Warszawa, CI Zielona Góra.

Termin realizacji projektu: 01.04.2021 – 31.03.2024

Nasze inne projekty

Płytka wyobraźnia

Kampania „Płytka wyobraźnia” to akcja społeczna mająca na celu ostrzeżenie młodych osób przed nierozważnymi i często tragicznymi w skutkach skokami do wody.

Kampanie społeczne

Z komfortką w tle – konkurs literacki

Napisz opowiadanie, felieton, relację, esej lub inną formę prozatorską i wygraj honorarium autorskie oraz publikację w naszych mediach!

Konkursy

Medal Przyjaciel Integracji

Medal Przyjaciel Integracji przyznawany jest od 1997 r. i wręczany podczas Wielkiej Gali Integracji w Warszawie. Powstał w celu promowania cennych inicjatyw i działań na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością w Polsce.

Wydarzenia