WPŁACAM

2024-03-06

Włącznik

Współczesne projektowanie musi uwzględniać potrzeby wszystkich użytkowników, włączając ich we wspólną, demokratyczną przestrzeń. WŁĄCZNIK 2.0 to wciąż jedyna w Polsce publikacja dla architektów, która wykracza poza określone prawem minima i krok po kroku przybliża projektowanie uniwersalne, ułatwiając spełnienie wymagań powszechnej dostępności.

Kamil Kowalski, doświadczony projektant i audytor dostępności architektonicznej, w 10 rozdziałach przeprowadza czytelnika przez proces projektowania dostępnego – od położenia obiektu i jego relacji z otoczeniem, przez tworzenie przyjaznych przestrzeni wspólnych, po szczegółowe parametry urządzeń ułatwiających poruszanie się różnych grup użytkowników, w tym osób z różnymi niepełno sprawnościami.

Włącznik 2.0 jest wynikiem syntezy wymagań określonych w normie ISO 21542, ADA Standards for Accessible Design i Polskich przepisów, określonych w ustawie Prawo budowlane.

Publikacja jest bezpłatna.

Pobierz WŁĄCZNIK 2.0

Nasze inne projekty

Wielka Gala Integracji

Wielka Gala Integracji to okazja do spotkania osób z różnymi formami niepełnosprawności z całego kraju, a także osób publicznych.

Wydarzenia

Aktywnie zdobywam pracę! 01.04.2022 – 31.03.2025

PFRON

Płytka wyobraźnia

Kampania „Płytka wyobraźnia” to akcja społeczna mająca na celu ostrzeżenie młodych osób przed nierozważnymi i często tragicznymi w skutkach skokami do wody.

Kampanie społeczne