WPŁACAM

Logo Integracja

2023-09-11

Afisz informujący o konkursie "Człowiek bez Barier"

Wystartowała 21. edycja konkursu „Człowiek bez barier”!

Już po raz 21. rozpoczynamy poszukiwania wyjątkowych osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność i zaangażowanie stanowią wzór dla innych i motywację do przełamywania barier w życiu codziennym. W konkursie promowane i nagradzane są osoby, które niezależnie od stopnia sprawności fizycznej łączy aktywna postawa życiowa – są przedsiębiorcze, biorą los w swoje ręce, dążą do spełniania marzeń, rozwoju zawodowego i społecznego, aktywnie pomagają innym. Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 22 września 2023 r.

O konkursie

Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2003 r. wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. W 20. już edycjach nagrodzono w sumie 111 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Każda z tych osób przełamuje bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, udowadniając, że mimo niepełnosprawności można odnosić sukcesy w życiu zawodowym i społecznym, pomagać innym, aktywnie pokonywać przeciwności losu i nie rezygnować ze swoich marzeń. Jeśli znasz taką osobę – nie zwlekaj i zgłoś ją do tegorocznej edycji konkursu!

– Paradoksalnie impulsem do walki, do osiągnięcia celu często staje się bariera. Bohaterowie naszego Konkursu udowadniają sobie i światu, że potrafią sobie z nią poradzić, bo traktują ją nie jako przeszkodę, ale wyzwanie – zauważa prezes Integracji Ewa Pawłowska we wstępie do zeszłorocznego folderu konkursu.

Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które działają na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, działa także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami.

Zwycięzcą ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji Konkursu był dr Maciej Oksztulski – który jako pierwsza niemówiąca osoba z autyzmem obronił doktorat z prawa. Pierwszym w historii Konkursu laureatem nagrody „Młody Człowiek bez barier” został nastoletni samorzecznik z autyzmem, Jan Gawroński.

W tym roku Konkurs odbędzie się po raz 21. Jury z grona 20 półfinalistów wybierze „Człowieka bez barier 2023”, „Młodego człowieka bez barier“ i troje równorzędnych wyróżnionych. Poznamy również laureatów Nagrody Publiczności oraz „Osobowość internetowa” przyznawanych przez czytelników portalu Niepelnosprawni.pl i magazynu „Integracja”.

Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim 5 grudnia 2023 roku.

Zgłoś Kandydata!

Kandydata do Konkursu „Człowiek bez barier 2023” może zgłosić każdy, przesyłając zgłoszenie mailem na adres: czlowiekbb@integracja.org (umieszczając w temacie: „Konkurs Człowiek bez barier 2023”) lub pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2023”. Termin naboru zgłoszeń upływa 22 września 2023 roku.

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2023”.

W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się z organizatorem przez adres e-mailowy: czlowiekbb@integracja.org

Patroni i partnerzy wydarzenia

Honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy

Partner Instytucjonalny: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Partner Główny: Orange Polska

Partner: Polpharma 

Patronat medialny: TVP Info, Polskie Radio PR1, portal Niepelnosprawni.pl

Dodaj komentarz

Wpisz tytuł komentarza (pole obowiązkowe) Wpisz treść komentarza (pole obowiązkowe)

Pozostałe aktualności

IX Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

„Wspólny głos naszą siłą! – to hasło tegorocznej edycji Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który 29 listopada 2023 r. odbędzie się w Warszawie.

Aktualności, Wydarzenie

Laur Dostępności

Podczas tegorocznej 28. Wielkiej Gali Integracji przyznano nagrody w konkursie Laur Dostępności zorganizowanym przez Integrację i bank BGK.

Aktualności, Konkurs

Medale Przyjaciela Integracji

Podczas tegorocznej 28. Wielkiej Gali Integracji przyznano trzy honorowe wyróżnienia zwane Medalem Przyjaciela Integracji.

Aktualności, Wydarzenie