WPŁACAM

2023-09-11

Afisz informujący o konkursie "Człowiek bez Barier"

Wystartowała 21. edycja konkursu „Człowiek bez barier”!

Już po raz 21. rozpoczynamy poszukiwania wyjątkowych osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność i zaangażowanie stanowią wzór dla innych i motywację do przełamywania barier w życiu codziennym. W konkursie promowane i nagradzane są osoby, które niezależnie od stopnia sprawności fizycznej łączy aktywna postawa życiowa – są przedsiębiorcze, biorą los w swoje ręce, dążą do spełniania marzeń, rozwoju zawodowego i społecznego, aktywnie pomagają innym. Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 22 września 2023 r.

O konkursie

Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2003 r. wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. W 20. już edycjach nagrodzono w sumie 111 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Każda z tych osób przełamuje bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, udowadniając, że mimo niepełnosprawności można odnosić sukcesy w życiu zawodowym i społecznym, pomagać innym, aktywnie pokonywać przeciwności losu i nie rezygnować ze swoich marzeń. Jeśli znasz taką osobę – nie zwlekaj i zgłoś ją do tegorocznej edycji konkursu!

– Paradoksalnie impulsem do walki, do osiągnięcia celu często staje się bariera. Bohaterowie naszego Konkursu udowadniają sobie i światu, że potrafią sobie z nią poradzić, bo traktują ją nie jako przeszkodę, ale wyzwanie – zauważa prezes Integracji Ewa Pawłowska we wstępie do zeszłorocznego folderu konkursu.

Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które działają na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, działa także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami.

Zwycięzcą ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji Konkursu był dr Maciej Oksztulski – który jako pierwsza niemówiąca osoba z autyzmem obronił doktorat z prawa. Pierwszym w historii Konkursu laureatem nagrody „Młody Człowiek bez barier” został nastoletni samorzecznik z autyzmem, Jan Gawroński.

W tym roku Konkurs odbędzie się po raz 21. Jury z grona 20 półfinalistów wybierze „Człowieka bez barier 2023”, „Młodego człowieka bez barier“ i troje równorzędnych wyróżnionych. Poznamy również laureatów Nagrody Publiczności oraz „Osobowość internetowa” przyznawanych przez czytelników portalu Niepelnosprawni.pl i magazynu „Integracja”.

Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim 5 grudnia 2023 roku.

Zgłoś Kandydata!

Kandydata do Konkursu „Człowiek bez barier 2023” może zgłosić każdy, przesyłając zgłoszenie mailem na adres: czlowiekbb@integracja.org (umieszczając w temacie: „Konkurs Człowiek bez barier 2023”) lub pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2023”. Termin naboru zgłoszeń upływa 22 września 2023 roku.

Więcej informacji w Regulaminie Konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER 2023”.

W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się z organizatorem przez adres e-mailowy: czlowiekbb@integracja.org

Patroni i partnerzy wydarzenia

Honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy

Partner Instytucjonalny: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Partner Główny: Orange Polska

Partner: Polpharma 

Patronat medialny: TVP Info, Polskie Radio PR1, portal Niepelnosprawni.pl

Dodaj komentarz

Wpisz tytuł komentarza (pole obowiązkowe) Wpisz treść komentarza (pole obowiązkowe)

Pozostałe aktualności

Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do II edycji konkursu Laur Dostępności

Nowy termin zgłoszeń do konkursu upływa z dniem 22 lipca 2024.

Aktualności

Kolejny magazyn już gotowy!

Dwie okładki jedna treść! Integracja nr 3/2024 niemal w całości poświęcona kulturze.

Aktualności

Konkurs fotograficzny – „Z komfortką w tle”

Zrób zdjęcie komfortki i zdobądź honorarium autorskie oraz publikację w naszych mediach! Sprawdź swoją pomysłowość i oko.

Aktualności, Konkurs