WPŁACAM

2023-05-15

Ogłaszamy nowy konkurs architektoniczny Laur Dostępności

I KONKURS ARCHITEKTONICZNY LAUR DOSTĘPNOŚCI

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Bank Gospodarstwa Krajowego ogłaszają I edycję Konkursu Architektonicznego „Laur Dostępności”, w którym nagrodzone zostaną inwestycje prowadzące do likwidacji barier architektonicznych i zwiększające dostosowanie istniejących budynków do potrzeb wszystkich grup użytkowników, w tym dla seniorów, rodzin z małymi dziećmi i osób z niepełnosprawnościami.

Konkurs skierowany jest do podmiotów, które skorzystały z finansowania i zrealizowały inwestycje z programu Fundusz Dostępności – Dostępność Plus, prowadzonego przez BGK, takich jak spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz instytucje publiczne, m.in. szkoły, szpitale, przychodnie, instytucje kultury.

Kapituła Konkursu przyzna nagrody w dwóch kategoriach:

Obiekt mieszkalny – za obiekt o funkcji mieszkalnej lub zamieszkania zbiorowego, który po przeprowadzonych zmianach w największym stopniu spełnia wymagania dostępności, lub w którym zostały zrealizowane ciekawe i nowatorskie rozwiązania w zakresie dostępności;

Obiekt użyteczności publicznej i usług lokalnych, który po przeprowadzonych zmianach wyróżnia się jakością dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnością, osób starszych i rodzin z dziećmi.

W każdej z kategorii zostanie wybrany jeden Laureat, który otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł, którą będzie mógł przeznaczyć na dalszą poprawę dostępności, uatrakcyjnienie obiektu i jego otoczenia lub inne działania sprzyjające integracji mieszkańców.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Wielkiej Gali Integracji organizowanej w listopadzie 2023 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Zgłoszenia do konkursu Laur Dostępności przyjmowane są mailowo (laurdostepnosci@integracja.org) do 16 czerwca 2023 roku.

Udział w konkursie jest nieodpłatny. Regulamin Konkursu oraz Formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie /laurdostepnosci

Więcej informacji:

Joanna Krok, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
tel. 519 066 474

Katarzyna Figura, Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji

tel. 505 602 711

email: laurdostepnosci@integracja.org


Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji

Współorganizator: Bank Gospodarstwa Krajowego

Patronat medialny: Architektura&Biznes, portal Niepelnosprawni.pl

Pozostałe aktualności

„Z komfortką w tle” – nasz nowy konkurs literacki

Z komfortką w tle” – to hasło konkursu literackiego Integracji. Stwórz opowiadanie, felieton, esej lub inną formę prozatorską i zdobądź honorarium autorskie!

Aktualności, Konkurs

Przewijamy Polskę

Akcja Społeczna „Przewijamy Polskę”, w której uczestniczy również Fundacja Integracja, od 3 lat tworzy i promuje komfortki.

Aktualności, Wydarzenie

Ostatni moment na 1,5%

Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę wesprzeć nasze działania, to jeszcze jest szansa! Dziękujemy!

Aktualności