WPŁACAM

2023-11-23

Scena 28.Wielkiej Gali Integracji. Na ogromnym ekranie zdjęcie laureatki Moniki Meleń. Na scenie, przed ekranem dwie osoby – laureatka i Ewa Pawłowska, moment wręczenia medalu.

Medal Przyjaciel Integracji

W tym roku podczas 28.Wielkiej Gali Integracji uhonorowano Medalem Przyjaciela Integracji trzy osoby. Wyróżnienie otrzymała dziennikarka Monika Meleń, autorka poruszających reportaży o osobach z niepełnosprawnością.

Filmy Moniki Meleń na Youtube

Na scenie 28. Wielkiej Gali Integracji Tomasz Robaczyński, który z rąk Ewy Pawłowskiej w imieniu banku BGK odbiera Medal Przyjaciela Integracji.

Medal Przyjaciel Integracji otrzymał także od kilku lat współpracujący z Integracją Bank Gospodarstwa Krajowego, który w swojej działalności m.in. przeciwdziała wykluczeniu społecznemu. Finansuje inwestycje mające na celu likwidację barier architektonicznych. Działania BGK przyczyniają się do tego, że życie osób z niepełnosprawnością zmienia się na lepsze. Medal w imieniu banku odebrał Tomasz Robaczyński, członek zarządu BGK.

Więcej o działalności banku na rzecz dostępności można dowiedzieć się tutaj: Fundusz Dostępności

Na scenie 28. Wielkiej Gali Integracji Olga Ślepowrońska z medalem Przyjaciela Integracji w dłoniach, przed mikrofonem dziękuje za nagrodę. Obok niej Ewa Pawłowska, która nagrodę wręczała.

Kolejny Medal Przyjaciel Integracji został przyznany Stowarzyszeniu Mudita i jej prezesce Oldze Ślepowrońskiej m.in. działalność na rzecz uchodźców prowadzoną przez Stowarzyszenie Mudita od samego początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Mudita, to organizacja charytatywna, która wspiera osoby troszczące się o swoich bliskich z niepełnosprawnością, wymagających stałej, 24-godzinnej opieki. Pomaga im się zregenerować i odpocząć organizując m.in. wolontariat wytchnieniowy, „Latające SPA”. Stowarzyszenie daje również wsparcie logistyczne rodzicom w załatwianiu różnych formalności związanych z poważną chorobą nowo narodzonego dziecka, wydając Powitalnik.

Więcej o Mudicie można dowiedzieć się tutaj: https://stowarzyszeniemudita.pl/

Pozostałe aktualności

Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do II edycji konkursu Laur Dostępności

Nowy termin zgłoszeń do konkursu upływa z dniem 22 lipca 2024.

Aktualności

Kolejny magazyn już gotowy!

Dwie okładki jedna treść! Integracja nr 3/2024 niemal w całości poświęcona kulturze.

Aktualności

Konkurs fotograficzny – „Z komfortką w tle”

Zrób zdjęcie komfortki i zdobądź honorarium autorskie oraz publikację w naszych mediach! Sprawdź swoją pomysłowość i oko.

Aktualności, Konkurs