WPŁACAM

2023-11-27

Na tle ekranu z napisem: Laur Dostępności zwycięzca konkursu Budynek mieszkalny ul. Św. Teresy 5 w Częstochowie

Laur Dostępności

Podczas 28. Wielkiej Gali Integracji wręczono po raz pierwszy nagrody w konkursie Laur Dostępności zorganizowanym wspólnie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Bank Gospodarstwa Krajowego. Konkurs Laur Dostępności ma na celu wyróżnienie najlepszych rozwiązań, dzięki którym wspólna przestrzeń jest bezpieczna, przyjazna i dostępna dla każdego użytkownika.

To konkurs, który ma wyłonić najlepsze inwestycje i modernizacje likwidujące bariery architektoniczne i zwiększające dostępność istniejących budynków. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: obiekt mieszkalny i obiekt publiczny.

Główna nagroda w konkursie Laur Dostępności: jasno-różowy budynek mieszkalny czterokondygnacyjny z balkonami w kolorze ciemno-różowym. W środkowej części budynku dobudowany nowa klatka schodowa w kolorze grafitowym w połowie przeszklona, grafitowe, przeszklone wejście do budynku.

Główną nagrodę Laur Dostępności otrzymał budynek mieszkalny przy ul. Świętej Teresy 5 w Częstochowie. Nagrodzono przebudowę klatki schodowej i windy oraz pochylnie wokół budynku, które zniwelowały wzniesienie terenu utrudniające dojście do budynku. Przebudowa ułatwiła życie wszystkim mieszkańcom budynku, zarówno osobom z niepełnosprawnościami jak i seniorom, rodzicom z dziećmi, mieszkańcom z zakupami, dostawcom, kurierom.

W kategorii obiekt publiczny nagrodę otrzymał budynek Urzędu Miasta w Biłgoraju. Modernizacji dokonano bardzo szeroko, tworząc obiekt w 100% dostępny dla wszystkich interesantów urzędu. Doceniono również dbałość o estetykę obiektu i otoczenia.

Dodatkowo w kategorii obiekt mieszkalny wyróżniono modernizację budynku w Warszawie przy ul. Uniwersyteckiej 6. Kamienica jest zabytkiem co stanowiło dodatkową trudność. W budynku zainstalowano windę dopasowując ją do warunków zabytkowej przestrzeni.

Pozostałe aktualności

Rusza nabór zgłoszeń do II edycji konkursu Laur Dostępności

Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji po raz kolejny ogłasza konkurs promujący likwidację barier architektonicznych

Aktualności, Konkurs

Lider Dostępności 2024 – rozstrzygnięty!

W Pałacu Prezydenckim podczas finałowej gali 9. edycji konkursu przyznano nagrody i wyróżnienia

Aktualności, Konkurs, Wydarzenie

Jest już nowy numer Integracji! Dwie okładki jedna treść!

Nowy numer, Integracja nr 2/2024 dotyczy ograniczeń i wykluczeń, których doświadczamy wszyscy

Aktualności