WPŁACAM

Logo Integracja

2023-11-27

Na tle ekranu z napisem: Laur Dostępności zwycięzca konkursu Budynek mieszkalny ul. Św. Teresy 5 w Częstochowie

Laur Dostępności

Podczas 28. Wielkiej Gali Integracji wręczono po raz pierwszy nagrody w konkursie Laur Dostępności zorganizowanym wspólnie przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Bank Gospodarstwa Krajowego. Konkurs Laur Dostępności ma na celu wyróżnienie najlepszych rozwiązań dzięki którym wspólna przestrzeń jest bezpieczna, przyjazna i dostępna dla każdego użytkownika.

To konkurs, który ma wyłonić najlepsze inwestycje i modernizacje likwidujące bariery architektoniczne i zwiększające dostępność istniejących budynków. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: obiekt mieszkalny i obiekt publiczny.

Główna nagroda w konkursie Laur Dostępności: jasno-różowy budynek mieszkalny czterokondygnacyjny z balkonami w kolorze ciemno-różowym. W środkowej części budynku dobudowany nowa klatka schodowa w kolorze grafitowym w połowie przeszklona, grafitowe, przeszklone wejście do budynku.

Główną nagrodę Laur Dostępności otrzymał budynek mieszkalny przy ul. Świętej Teresy 5 w Częstochowie. Nagrodzono przebudowę klatki schodowej i windy oraz pochylnie wokół budynku, które zniwelowały wzniesienie terenu utrudniające dojście do budynku. Przebudowa ułatwiła życie wszystkim mieszkańcom budynku, zarówno osobom z niepełnosprawnościami jak i seniorom, rodzicom z dziećmi, mieszkańcom z zakupami, dostawcom, kurierom.

W kategorii obiekt publiczny nagrodę otrzymał budynek Urzędu Miasta w Biłgoraju. Modernizacji dokonano bardzo szeroko, tworząc obiekt w 100% dostępny dla wszystkich interesantów urzędu. Doceniono również dbałość o estetykę obiektu i otoczenia.

Dodatkowo w kategorii obiekt mieszkalny wyróżniono modernizację budynku w Warszawie przy ul. Uniwersyteckiej 6. Kamienica jest zabytkiem co stanowiło dodatkową trudność. W budynku zainstalowano windę dopasowując ją do warunków zabytkowej przestrzeni.

Pozostałe aktualności

Integracja nagrodziła za dostępność warszawski budynek Verso Tower – najwyższy w Unii Europejskiej

Wieżowiec Varso Tower otrzymał certyfikat Integracji „Obiekt bez barier”.

Aktualności

Dwie kolejne inwestycje mieszkaniowe Skanska z certyfikatem „Obiekt bez barier”

Holm House 4 oraz Nu! Warszawa Wola 1 z certyfikatem Integracji Obiekt bez barier.

Aktualności

9. edycja konkursu Lider Dostępności 2024

Ogłaszamy kolejną edycję konkursu Lider Dostępności. Zgłoszenia przyjmujemy do 18 marca 2024 roku.

Aktualności, Konkurs