WPŁACAM

Logo Integracja

2023-10-05

Dwie młode, kobiety trzymają w dłoniach broszury.

Integracja w metrze

Już po raz ósmy Integracja wspólnie z Metrem Warszawskim zorganizowała „Dzień Integracji w metrze”. Edukatorzy Integracji rozdawali pasażerom metra kolorowy poradnik pt. „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”, z którego można się dowiedzieć, jak zachować się w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością i jak przyjść im ze skuteczną i właściwą pomocą, gdy tego potrzebują oraz czego nie robić, aby ustrzec się przed komunikacyjnymi wpadkami czy faux pas. Ilustracje pochodzące z tego wydawnictwa były też wyświetlane na stacjach metra i w Galerii Multimedialnej na antresoli stacji Świętokrzyska.

Jak co roku, akcji „Dzień Integracji w metrze” towarzyszyły warsztaty edukacyjne dla uczniów warszawskich szkół podstawowych. Poprowadzą je edukatorzy z Integracji i Metra Warszawskiego, zapoznając młodych warszawiaków nie tylko z integracyjnym savoir-vivrem, ale także zasadami bezpieczeństwa i wzywania pomocy w metrze.

Filmik z wydarzenia do obejrzenia tutaj

Pozostałe aktualności

Przemysław Wieczorek – Człowiekiem bez barier 2023!

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu Człowiek bez barier 2023 roku został Przemysław Wieczorek, pedagog, terapeuta, sportowiec.

Aktualności

Człowiek bez barier – transmisja na żywo 5.12, godz. 15:00

Transmisja na żywo na portalu Niepelnosprawni.pl od godz. 15:00, również w wersji z audiodeskrypcją.

Aktualności, Wydarzenie

Władze Legionowa upamiętniły Piotra Pawłowskiego

W mieście będzie rondo imienia Piotra Pawłowskiego – założyciela Integracji.

Aktualności