WPŁACAM

2023-10-05

Dwie młode, kobiety trzymają w dłoniach broszury.

Integracja w metrze

Już po raz ósmy Integracja wspólnie z Metrem Warszawskim zorganizowała „Dzień Integracji w metrze”. Edukatorzy Integracji rozdawali pasażerom metra kolorowy poradnik pt. „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”, z którego można się dowiedzieć, jak zachować się w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością i jak przyjść im ze skuteczną i właściwą pomocą, gdy tego potrzebują oraz czego nie robić, aby ustrzec się przed komunikacyjnymi wpadkami czy faux pas. Ilustracje pochodzące z tego wydawnictwa były też wyświetlane na stacjach metra i w Galerii Multimedialnej na antresoli stacji Świętokrzyska.

Jak co roku, akcji „Dzień Integracji w metrze” towarzyszyły warsztaty edukacyjne dla uczniów warszawskich szkół podstawowych. Poprowadzą je edukatorzy z Integracji i Metra Warszawskiego, zapoznając młodych warszawiaków nie tylko z integracyjnym savoir-vivrem, ale także zasadami bezpieczeństwa i wzywania pomocy w metrze.

Filmik z wydarzenia do obejrzenia tutaj

Pozostałe aktualności

Włącznik 2.0 Projektowanie bez barier. Premiera zaktualizowanej wersji

Fundacja Integracja wraz ze spółką biurową Skanska opublikowała nową edycję kompendium wiedzy o projektowaniu dla wszystkich.

Aktualności

Rondo im. Piotra Pawłowskiego Twórcy Integracji

21 marca w Legionowie została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona Piotrowi Pawłowskiemu – twórcy Integracji.

Aktualności

Nowy magazyn Integracji nr 1/2024

Po raz kolejny dwie okładki. Część nakładu trafi do Państwa z okładką z Łukaszem Krasoniem, Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, część z rodziną Pruniewiczów.

Aktualności