WPŁACAM

2024-02-21

cztery osoby stoją na dachu wieżowca, dwie z nich prezentują oprawione w ramki certyfikaty

Integracja nagrodziła za dostępność warszawski budynek Verso Tower – najwyższy w Unii Europejskiej

Mierzący 310 metrów  Varso Tower to część kompleksu nowoczesnych biurowców Varso i zarazem najwyższy budynek w Unii Europejskiej.  Teraz jest też najwyższym budynkiem z certyfikatem „Obiekt bez barier”, który przyznawany jest budynkom dostosowanym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Współpraca od początku

– Varso Tower to już kolejny nasz projekt, w którym skupiliśmy się na projektowaniu uniwersalnym. Integracja wspiera nas w szczególnym odczuwaniu architektury i wnętrz oraz wrażliwości związanej z potrzebami osób z niepełnosprawnościami — tłumaczy Zofia Kijak, ESG & Sustainability Coordinator, w firmie HB Reavis Poland, która już od prawie 10 lat współpracuje z Integracją — Zarówno w trakcie projektowania, budowy i na etapie użytkowania budynku mieliśmy pełne wsparcie w tym, aby Varso Tower było miejscem maksymalnie przyjaznym wszystkim użytkownikom — podkreśla.

Zofia Kijak podkreśla, że pozytywna współpraca z ekspertami Integracji i projekt budynku, który uwzględnia dostępność przestrzeni, sprawiły, że nie trzeba było mierzyć się z większymi wyzwaniami.

 – Pewnym zadaniem było zaprogramowanie wind, tak aby osoby na wózkach lub z niepełnosprawnością wzroku mogły jak najłatwiej trafić do wskazanej kabiny – zaznacza.

Najwyższy budynek, najwyższy standard

Varso Tower to biurowiec o najwyższym standardzie, który wspiera wellbeing pracowników i spełnia normy w zakresie zdrowego budownictwa, co potwierdza uzyskany certyfikat WELL „Gold”. Zaprojektowany przez Foster + Partners najwyższy budynek w Unii Europejskiej zdobył  najwyższą ocenę BREEAM „Outstanding”, co świadczy o tym, że powstał z troską o środowisko naturalne i niskie zapotrzebowanie na energię.

Teraz do tej kolekcji dołączył certyfikat „Obiekt bez Barier” potwierdzający jego inkluzyjność.

– Zastosowane w Varso Tower rozwiązania  technologiczne ograniczają wiele dolegliwości, takich jak bóle głowy, zmęczenie czy problemy z oddychaniem. Sprzyjają też szybszej regeneracji, ułatwiają koncentrację, pobudzają kreatywność i obniżają poziom stresu. Projektanci zadbali także o przestrzeń publiczną, która uwzględnia  kilkadziesiąt drzew, przestronne lobby ozdobione ceramiczną mozaiką oraz tarasy widokowe na dachu, na którym szesnaście drzew tworzy najwyższy ogród w Warszawie. To kolejny przykład, że Varso Tower zapewnia doskonałe warunki i wpisuje się w najnowsze trendy ESG – opowiada Zofia Kijak.

Pozostałe aktualności

Włącznik 2.0 Projektowanie bez barier. Premiera zaktualizowanej wersji

Fundacja Integracja wraz ze spółką biurową Skanska opublikowała nową edycję kompendium wiedzy o projektowaniu dla wszystkich.

Aktualności

Rondo im. Piotra Pawłowskiego Twórcy Integracji

21 marca w Legionowie została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona Piotrowi Pawłowskiemu – twórcy Integracji.

Aktualności

Nowy magazyn Integracji nr 1/2024

Po raz kolejny dwie okładki. Część nakładu trafi do Państwa z okładką z Łukaszem Krasoniem, Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, część z rodziną Pruniewiczów.

Aktualności