WPŁACAM

2022-10-03

„Dzień Integracji w metrze”

5 października odbędzie się kolejna edycja wspólnej akcji organizowanej przez Fundację Integracja i Metro Warszawskie – „Dzień Integracji w metrze”.

Społeczeństwo jedności

Integracja już od 28 lat swoją działalnością stara się pokazać, że osoby z niepełnosprawnościami są integralną częścią społeczeństwa i zasługują na takie same traktowanie jak osoby w pełni sprawne. By o tym przypomnieć organizacja przeprowadzi lekcję savoir-vivre’u dla pasażerów warszawskiego metra.

Poradnik „savoi-vivre”

Podczas akcji pracownicy Integracji na terenach stacji Ratusz Arsenał oraz Nowy Świat-Uniwersytet rozdadzą pasażerom warszawskiego metra poradnik „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”. Proste porady znajdujące się w publikacji mają za zadanie sprawić, że osoby chcące pomóc nabędą odpowiednich umiejętności komunikacyjnych, co ułatwi im udzielenie skutecznego wsparcia napotkanej osobie z niepełnosprawnością, jak i zminimalizuje ryzyko wpadek i niezręczności, które często pojawiają się w takich sytuacjach.

„Dzień Integracji w metrze”

Integracja zaprasza 5 października, w godzinach 8:00 – 11:00 i 15:00 – 18:00 na dwie stacje:

  • Ratusz Arsenał,
  • Nowy Świat-Uniwersytet.

Dodatkowo w dniu akcji będzie uruchomiony, na terenie stacji Ratusz Arsenał, specjalny Punkt Informacyjny, w którym osoby z niepełnosprawnościami i ich bliscy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad.

Pracownicy Centrum Integracji udzielą zainteresowanym odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. orzeczeń o niepełnosprawności, świadczeń finansowych lub rynku pracy. Punkt prowadzony przez doradców będzie czynny w godzinach od 9:00 do 18:00.

Warsztaty edukacyjne

Jak co roku, akcji „Dzień Integracji w metrze” towarzyszą warsztaty edukacyjne dla uczniów warszawskich szkół podstawowych. Prowadzą je edukatorzy z niepełnosprawnościami z Integracji i Metra Warszawskiego, zapoznając młodych warszawiaków nie tylko z integracyjnym savoir-vivrem, ale także zasadami bezpieczeństwa i wzywania pomocy w metrze.

Pozostałe aktualności

„Z komfortką w tle” – nasz nowy konkurs literacki

Z komfortką w tle” – to hasło konkursu literackiego Integracji. Stwórz opowiadanie, felieton, esej lub inną formę prozatorską i zdobądź honorarium autorskie!

Aktualności, Konkurs

Przewijamy Polskę

Akcja Społeczna „Przewijamy Polskę”, w której uczestniczy również Fundacja Integracja, od 3 lat tworzy i promuje komfortki.

Aktualności, Wydarzenie

Ostatni moment na 1,5%

Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę wesprzeć nasze działania, to jeszcze jest szansa! Dziękujemy!

Aktualności