WPŁACAM

2023-12-05

Sufit sali balowej Zamku Królewskiego pokryty malowidłem, wielki plafon, dzieło M. Bacciarellego noszące tytuł „Rozwikłanie chaosu“. Obraz przedstawia narodziny świata. Pośrodku, ponad obłokiem, władca bogów Jowisz. Górą — na rydwanie w cztery rumaki zaprzężonym, Phoebus, bóg słońca — rozprasza mroki nocy. Poniżej na prawo, Junona objeżdża ziemię rydwanem ciągnionym przez lwy. Dołem zaś Neptun, ognistymi rumakami jadąc na rydwanie, z trójzębem w ręku, poskramia odmęty rozhukanych fal.

Człowiek bez barier – transmisja na żywo 5.12, godz. 15:00

5 grudnia, po godz. 15:00 poznamy tegorocznych laureatów konkursu „Człowiek bez barier”! Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Zamku Królewskim w Warszawie. Zapraszamy na transmisję online!

Celem konkursu „Człowiek bez barier” jest promocja osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

To już 21. edycja konkursu. Z grona 20 półfinalistów Jury wyłoniło „Człowieka bez barier 2023”, “Młodego Człowieka bez barier 2023” i troje równorzędnie wyróżnionych. 5 grudnia w Zamku Królewskim zostaną również wręczone: Nagroda dla Osobowości Internetowej i Nagroda Publiczności, przyznane przez Czytelników portalu Niepelnosprawni.pl

Galę finałową poprowadzi Monika Kapinos, a galę uświetni występ Artura Rożka, śpiewaka operowego, który przeniesie nas w świat muzyki klasycznej.

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na portalu Niepelnosprawni.pl od godz. 15:00

Partnerzy i patroni

Patronat honorowy: Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda

Projekt współfinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundacji Orlen

Partner główny: Fundacja PZU

Partnerzy: Orange Polska, Coloplast, PKP IC, Polskie Porty Lotnicze, Polpharma, Fundacja Lotto, Peugeot

Patronat medialny: TVP Info, Program 1 Polskiego Radia, portal Niepelnosprawni.pl

Pozostałe aktualności

Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do II edycji konkursu Laur Dostępności

Nowy termin zgłoszeń do konkursu upływa z dniem 22 lipca 2024.

Aktualności

Kolejny magazyn już gotowy!

Dwie okładki jedna treść! Integracja nr 3/2024 niemal w całości poświęcona kulturze.

Aktualności

Konkurs fotograficzny – „Z komfortką w tle”

Zrób zdjęcie komfortki i zdobądź honorarium autorskie oraz publikację w naszych mediach! Sprawdź swoją pomysłowość i oko.

Aktualności, Konkurs