WPŁACAM

2023-10-05

Na zdjęciu sala widowiskowa z rozświetloną sceną, sylwetki widzów na ciemnej widowni

28. Wielka Gala Integracji!

Zapraszamy na Wielką Galę Integracji – największe święto osób niepełnosprawnych w Polsce. Gala odbędzie się 18 listopada 2023 r. o godz. 17. w Warszawie w Arenie Ursynów, przy ul. Pileckiego 122.

Co roku Wielka Gala Integracji jest okazją do spotkania osób z różnymi formami niepełnosprawności z całego kraju, a także osób publicznych, polityków, przedstawicieli mediów, firm oraz organizacji pozarządowych angażujących się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Ponad 2000 widzów!

Gala to jedyne wydarzenie kulturalne, o takiej skali (ponad 2 tys. widzów), w pełni dostępne, przystosowane do odbiorców ze szczególnymi potrzebami. Podczas Gali zapewniamy audiodeskrypcję, tłumaczenie na język migowy, pętlę indukcyjną oraz miejsca dostępne dla osób poruszających się na wózkach.

Gwiazdy

Jednym z najważniejszych punktów Gali są występy artystyczne, w tym także artystów z niepełnosprawnościami. W tym roku na scenie wystąpi Grzegorz Dowgiałło – muzyk, piosenkarz, aranżer, multiinstrumentalista oraz aktor, laureat Festiwalu Zaczarowanej Piosenki z 2007 r., członek zespołu Recycling Band. Towarzyszyć mu będzie wokalistka i aktorka Emilia Stalmach. Tego wieczoru zobaczymy również występ Patrycji Błach – laureatki wielu festiwali i konkursów muzycznych m.in. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – Anny Dymnej, Szansy na Sukces czy programu All Together Now.

Muzyczną gwiazdą wieczoru, której koncert zamknie 28. Wielką Galę Integracji, będzie Kamil Bednarek – muzyk, kompozytor, autor tekstów i instrumentalista oraz jeden z najpopularniejszych wokalistów młodego pokolenia, znany doskonale nie tylko miłośnikom muzyki reggae. W latach 2008-2012 wokalista formacji Star Guard Muffin. Od 2012 roku prowadzi solową działalność artystyczną. Ze swoimi zespołami wydał do tej pory siedem płyt studyjnych, z których trzy okazały się platynowymi.

Medale Przyjaciół Integracji

Tradycyjnie, podczas wydarzenia, zostaną wręczone Medale Przyjaciel Integracji. Od 1997 r. są przyznawane organizacjom, firmom i osobom, które wyróżniają się otwartością i wrażliwością oraz działają na rzecz środowiska nie z formalnego obowiązku, lecz w ramach realizacji społecznej odpowiedzialności swojego przedsiębiorstwa.

Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Dofinansowano ze środków: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Fundacji Orlen

Partnerzy strategiczni: Bank Gospodarstwa Krajowego, PZU Partnerzy: BNP Paribas, Coloplast, Peugeot, Polskie Porty Lotnicze, Polpharma, PKP IC, Fundacja LOTTO, Global Lift, Grupa ARCHE

Partner technologiczny: Orange

Współpraca: Mondelez, Artimento, Klubokawiarnia Pożyteczna, Paideia, Mexxis, Indian Motorcycle Riders Group, PSB Kenpol

Patronat medialny: TVP, Program 1 Polskiego Radia, portal Niepelnosprawni.pl

Transmisja na kanale Youtube:
https://youtube.com/live/y8TgOMRu5tU?feature=share
Transmisja na kanale Youtube (audiodeskrypcja):
https://youtube.com/live/ex6hh3H5IiY?feature=share

Transmisja na Facebooku:

https://www.facebook.com/integracja

Pozostałe aktualności

Włącznik 2.0 Projektowanie bez barier. Premiera zaktualizowanej wersji

Fundacja Integracja wraz ze spółką biurową Skanska opublikowała nową edycję kompendium wiedzy o projektowaniu dla wszystkich.

Aktualności

Rondo im. Piotra Pawłowskiego Twórcy Integracji

21 marca w Legionowie została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona Piotrowi Pawłowskiemu – twórcy Integracji.

Aktualności

Nowy magazyn Integracji nr 1/2024

Po raz kolejny dwie okładki. Część nakładu trafi do Państwa z okładką z Łukaszem Krasoniem, Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, część z rodziną Pruniewiczów.

Aktualności