Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 27 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
30 Kora

Aukcja 30. obrazów Michała Zaborowskiego pt. „Sztuka dostrzegania” przedstawiających portrety znanych postaci polskiej kultury, sportu i biznesu odbędzie się 22 października 2021 w domu aukcyjnym Desa Unicum.

Aukcja ma charakter charytatywny, dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz czterech fundacji. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że obok Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacji Innowacji Społecznych nasza Integracja znalazła się w gronie beneficjentów tej akcji.

Aukcję organizuje w ramach  projektu społecznego firma  PwC z okazji jubileuszu 30-lecia swojej obecności w Polsce wspólnie z domem aukcyjnym Desa Unicum.

Aukcja odbędzie się 22 października 2021 o godz. 19:30. Szczegóły: pwc.pl/sztuka dostrzegania oraz desa.pl

01 Krzysztof PendereckiMichał Zaborowski, Krzysztof Penderecki olej/płótno, 100 x 100 cm

„Twórczość jest dialogiem – również z samym sobą. Łączy się z ciągłym poszukiwaniem, które winno być ważniejsze od punktu dojścia do celu” Krzysztof Penderecki

02 Jerzy GłowackiMichał Zaborowski, Janusz Głowacki olej/płótno, 100 x 100 cm

03 Wisława SzymborskaMichał Zaborowski, Wisława Szymborska olej/płótno, 100 x 100

„Wolę kino.

Wolę koty.

Wolę dęby nad Wartą.

Wolę Dickensa od Dostojewskiego.

Wolę siebie lubiącą ludzi niż siebie kochającą ludzkość”.

(…) fragment wiersza  „możliwości” z tomiku „Ludzie na moście” (1986)

04 Anna DymnaMichał Zaborowski, Anna Dymna olej/płótno, 100 x 100 cm

05 Maja OstaszewskaMichał Zaborowski, Maja Ostaszewska,  olej/płótno, 100 x 100 cm

„Wolność jest w nas”. Maja Ostaszewska

06 Agnieszka HollandMichał Zaborowski, Agnieszka Holland olej /płótno, 100 x 100 cm

07 Krzysztof ZanussiMichał Zaborowski, Krzysztof Zanussi olej/płótno, 100 x 100 cm

„Po pierwsze – nie kłamać!”. Krzysztof Zanussi

08 Wojciech SmarzowskiMichał Zaborowski, Wojciech Smarzowski olej/płótno, 100 x 100 cm

09 Andrzej PągowskiMichał Zaborowski, Andrzej Pągowski olej/płótno, 100 x 100 cm

„Nie patrzę wstecz. Ciągle szukam. Zmienność jest dobra, odświeżająca i inspiruje do rozwoju. Nie mógłbym całe życie malować „jednego” obrazu. Artysta, który wciąż poszukuje, ma odwagę robić nowe rzeczy, pozostaje w awangardzie”. Andrzej Pągowski

10 Andrzej SewerynMichał Zaborowski, Andrzej Seweryn olej/płótno, 100 x 100 cm

„Życie jest tak krótkie, że nie warto marnować ani chwili”. Andrzej Seweryn

11 Jerzy StuhrMichał Zaborowski, Jerzy Stuhr olej/płótno, 100 x 100 cm

12 Janusz GajosMichał Zaborowski, Janusz Gajos olej/płótno, 100 x 100 cm

„Nie grać siebie”. Janusz Gajos

13 Wojciech PszoniakMichał Zaborowski, Wojciech Pszoniak olej/płótno, 100 x 100 cm

„No i co dalej?”. Wojciech Pszoniak

14 Jerzy OwsiakMichał Zaborowski, Jerzy Owsiak olej/płótno, 100 x 100 cm

15 Robert KorzeniowskiMichał Zaborowski, Robert Korzeniowski olej/płótno, 100 x 100 cm

„Czas jest moim sprzymierzeńcem – z każdym dniem, krokiem, oddechem zbliżam się do upragnionego celu”. Robert Korzeniowski

16 Robert LewandowskiMichał Zaborowski, Robert Lewandowski olej/płótno, 100 x 100 cm

17 Adam MałyszMichał Zaborowski, Adam Małysz olej/płótno, 100 x 100 cm

„W sporcie, ale także po prostu w życiu, wychodziłem i wychodzę z założenia, że ciężka praca przynosi efekty. Jestem również przekonany, że nie wolno się poddawać czy rezygnować ze swoich celów. Jeśli głęboko wierzę w to, co robię i że moje działania zakończą się powodzeniem, to na pewno tak się stanie”. Adam Małysz

18 Krzysztof WielickiMichał Zaborowski, Krzysztof Wielicki olej/płótno, 100 x 100 cm

„Nie ma celu, nie ma życia”. Krzysztof Wielicki

19 Marek KamińskiMichał Zaborowski, Marek Kamiński olej/płótno, 100 x 100 cm

„Szanuj swoje marzenia”. Marek Kamiński

20 Jan KulczykMichał Zaborowski, Jan Kulczyk olej /płótno, 100 x 100 cm

21 Jan WejchertMichał Zaborowski, Jan Wejchert olej /płótno, 100 x 100 cm

„Media to nie pusta produkcja – to jest ogromna odpowiedzialność w warunkach powstawania,  kształtowania się polskiej demokracji”. Jan Wejchert

22 Jerzy StarakMichał Zaborowski, Jerzy Starak olej/płótno, 100 x 100 cm

„Ludzie pomagają ludziom”. Jerzy Starak

23 Krzysztof PawińskiMichał Zaborowski, Krzysztof Pawiński olej/płótno, 100 x 100 cm

„Nieważne, że popełniamy błędy, ważne, abyśmy popełniali  ich mniej, niż konkurencja”. Krzysztof Pawiński

24 Dariusz MiłekMichał Zaborowski, Dariusz Miłek olej/płótno, 100 x 100 cm

„Wytrwałość i pasja”. Dariusz Miłek

25 Wojciech MłynarskiMichał Zaborowski, Wojciech Młynarski olej/płótno, 100 x 100 cm

„Róbmy swoje, niejedną jeszcze paranoję przetrzymać  przyjdzie robiąc swoje”. Wojciech Młynarski

26 Grzegorz MarkowskiMichał Zaborowski, Grzegorz Markowski olej/płótno, 100 x 100 cm

„Chciałbym, żeby wszyscy w promieniu 100 metrów  wokół mnie czuli się bezpiecznie”. Grzegorz Markowski

27 Muniek StaszczykMichał Zaborowski, Muniek Staszczyk olej/płótno, 100 x 100 cm

„Bo proch wraca do ziemi

Tej, z której wyszedł był…

Duch wraca do Ojca

Jak pogubiony młodszy syn

I choć wszystko marnością

Nad marnościami jest

Prawdziwe jest prawdziwe

Prawdziwe jest to, co jest”. Muniek Staszczyk

29 KayahMichał Zaborowski, Kayah olej/płótno, 100 x 100 cm

 „Co wyślesz – otrzymasz”. Kayah

28 Anna Maria JopekMichał Zaborowski, Anna Maria Jopek olej/płótno, 100 x 100 cm

„Kochać. To wszystko!”. Anna Maria Jopek

30 KoraMichał Zaborowski, Kora Jackowska olej/płótno, 100 x 100 cm

Przejdź na górę strony