WPŁACAM

Logo Integracja

2022-08-31

ZUS-u Dzień Osób z Niepełnosprawnościami 2022 „Praca i Pasja!”

Fundacja Integracja wspólnie z PFRON, NFZ, RP jest partnerem wydarzeń organizowanych przez ZUS w ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością 2022 pod hasłem „Praca i Pasja!”. Imprezy będą się odbywały przez cały wrzesień na terenie wszystkich oddziałów ZUS. W trakcie wydarzeń można będzie skorzystać z porad ekspertów, uzyskać informacje na temat różnego rodzaju wsparcia osób z niepełnosprawnościami:

  • specjaliści z ZUS wyjaśnią m.in.jak uzyskać świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami, jak wygodnie załatwić sprawy w ZUS bez wychodzenia z domu czy jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS,
  • eksperci z PFRON podpowiedzą jak zwiększać swoje szanse na rynku pracy, jak wyjechać na turnus rehabilitacyjny oraz jak ubiegać się o dofinansowanie,
  • pracownicy NFZ będą informować o zasadach kwalifikacji na leczenie uzdrowiskowe czy zdrowym trybie życia,
  • eksperci Biura Rzecznika Praw Pacjenta udzielą informacji o przysługujących pacjentom prawach oraz pomocy w zakresie wsparcia psychologicznego,
  • doradcy zawodowi i socjalni „Centrum Integracja” doradzą osobom z niepełnosprawnościami jak szukać pracy i pracodawcom jak ich zatrudniać.

Sprawdź co się będzie działo w Twojej okolicy (plik xlsx 120 kb)

Pozostałe aktualności

IX Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

„Wspólny głos naszą siłą! – to hasło tegorocznej edycji Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który 29 listopada 2023 r. odbędzie się w Warszawie.

Aktualności, Wydarzenie

Laur Dostępności

Podczas tegorocznej 28. Wielkiej Gali Integracji przyznano nagrody w konkursie Laur Dostępności zorganizowanym przez Integrację i bank BGK.

Aktualności, Konkurs

Medale Przyjaciela Integracji

Podczas tegorocznej 28. Wielkiej Gali Integracji przyznano trzy honorowe wyróżnienia zwane Medalem Przyjaciela Integracji.

Aktualności, Wydarzenie