Człowiek bez barier

Na zdjęciu laureaci konkursu

Na zdjęciu od lewej: Karolina Cybula, Krzysztof Głombowicz, Róża Kozakowska, Alicja Stelmaszczyk, Robert Zarzecki z synem, Mirosław Piesak, Paula Rakowska, Renata Orłowska

Tegoroczna edycja konkursu  Człowiek bez barier 2021 miała miejsce 3 grudnia na Zamku Królewskim. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się bez udziału publiczności. Całe wydarzenie było transmitowane on-line! Galę finałową 19. konkursu „Człowiek bez barier” poprowadziła Marta Kielczyk. Wydarzenie uświetnił występ pianisty Grzegorza Płonki – zdobywcy tytułu „Człowiek bez barier” w 2016 roku.

Z grona 20 półfinalistów Jury wyłoniło „Człowieka bez barier 2021”.

Został nim Mirosław Piesak.

Cztery równorzędne wyróżnienia otrzymali:

Nagroda dla Osobowości Internetowej przypadła Renacie Orłowskiej,  a Nagrodę Publiczności przyznaną przez Czytelników portalu Niepelnosprawni.pl. dostała Paula Rakowska

Wręczono również Nagrodę Specjalną, otrzymał ją  Krzysztof Głąbowicz

 

Celem konkursu „Człowiek bez barier” jest promocja wyjątkowych osób z niepełnosprawnościami, których społeczna aktywność, zaangażowanie i postawa są dla innych przykładem i źródłem motywacji do przełamywania barier w życiu codziennym.

 

Transmisja z tłumaczem polskiego języka migowego (PJM)

Transmisja z audiodeskrypcją

 


W osiemnastu dotychczasowych konkursach wybrano ponad 100 osób, które nie tylko dają przykład w swoim środowisku lokalnym, ale są także autorytetami i wzorami godnego życia dla ogółu społeczeństwa. Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które działają na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, działa także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami. Co roku wybieranych jest pięcioro finalistów, z których jeden otrzymuje tytuł „Człowieka bez barier”, a czterej pozostali – równorzędne wyróżnienia.

Od 2011 r. formuła Konkursu została poszerzona o Nagrodę, którą przyznają czytelnicy portalu Niepelnosprawni.pl. Natomiast od 2016 r. przyznawana jest również nagroda w kategorii Osobowość Internetowa.

Więcej o konkursie Człowiek bez barier

 

 

Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy

 

Partner instytucjonalny

logo PFRON

Projekt współfinansowany
ze środków PFRON

Partnerzy główni

fundacja Orange

Przejdź do strony Fundacji PZU

Partnerzy

logo Fundacja PKO BP

Fundacja Orlen logotyp

Logo firmy Polpharma

przejdź do strony Coloplast

logo GP Batteries

Patronat medialny

logo TVP INFO

Organizator

Logo Integracji