WPŁACAM

Logo Integracja

2023-07-11

Czarno-białe zdjęcie. Centralnie na wózku Jan Arczewski w białej koszuli z długą siwą brodą, prezentuje na kolanach oprawiony dyplom.

Zmarł Jan Arczewski. Nasz wieloletni felietonista i twórca Telefonu Zaufania dla Osób Niepełnosprawnych

7 lipca 2023 zmarł Jan Arczewski. Od początku 2017 r. Jan Arczewski co dwa miesiące publikował w Integracji swoje felietony pod autorskim nagłówkiem: „Linia wysokiego zaufania”. Obdarowywał nas swoim doświadczeniem, wrażliwością i mądrością. Poruszał nierzadko najtrudniejsze tematy, odnosząc się do historii z życia swoich bohaterów. Pisał o pracy, rodzinie, seksualności, samotności, lęku przed śmiercią, wykluczeniu, smutku…, ale też o talentach i nadziei. Czytelnicy, sięgając do archiwum magazynu i portalu Niepelnosprawni.pl, mogą się przekonać, jakie miał w sobie pokłady niezwykłej uważności i czułości wobec drugiego człowieka. W  ostatnim felietonie jakże wymownie zatytułowanym „Móc żyć” – pisał o potrzebie empatii i pomocy tym, którzy wypadają z kolein życia, ale chcą do swojej normalności wrócić…

Społecznik, psycholog, poeta, felietonista. Autor trzech tomików poezji, książki „Widzę Cię, człowieku” i albumu „Życzenia Ojca Świętego do rodaków. 25 lat pontyfikatu”. Wielokrotnie wyróżniany, m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi, nagrodą Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” – w I edycji konkursu w 2016 r., wyróżnieniem w konkursie „Człowiek bez barier 2004”, „Społecznik Roku”, nagrodami „Serce dla serc”, „Angelus”, medalem z okazji 700-lecia Lublina. Od 1979 r. mieszkał w Domu Pomocy Społecznej Kalina w Lublinie.

Pozostałe aktualności

IX Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

„Wspólny głos naszą siłą! – to hasło tegorocznej edycji Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który 29 listopada 2023 r. odbędzie się w Warszawie.

Aktualności, Wydarzenie

Laur Dostępności

Podczas tegorocznej 28. Wielkiej Gali Integracji przyznano nagrody w konkursie Laur Dostępności zorganizowanym przez Integrację i bank BGK.

Aktualności, Konkurs

Medale Przyjaciela Integracji

Podczas tegorocznej 28. Wielkiej Gali Integracji przyznano trzy honorowe wyróżnienia zwane Medalem Przyjaciela Integracji.

Aktualności, Wydarzenie