2024-10-17

Wystawa

INTEGRACJA – jedna z najstarszych i największych w Polsce organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnością – ma w październiku wielką i niepowtarzalną okazję do dumnego świętowania. Otóż jest to miesiąc, w którym 30 lat temu ukazał się 1. numer magazynu „Integracja”. Od niego wszystko się zaczęło i szczęśliwie trwa…

Chcąc podsumować ten czas, zapraszamy na wystawę „30 lat INTEGRACJI”, pod Honorowym Patronatem Prezydenta miasta stołecznego Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przygotowaną w gościnnych progach „Międzypokoleniowej Klubokawiarni” Domu Kultury Śródmieście w Warszawie przy ul. Anielewicza 3/5.

Wystawa rozpocznie się wernisażem 21 października, w poniedziałek, o 17.00, a zakończy finisażem 28 listopada, w czwartek, o 17.00. Pokażemy początki i historię Integracji, unikatowe pamiątki z archiwów prywatnych i redakcyjnych: grafiki, gadżety, zaproszenia, foldery, spoty kampanii społecznych, wydawnictwa…, które od zawsze były oryginalne, staranne, wyjątkowe i stylowe, a także nagradzane. To doskonała okazja do wspomnień o ludziach i ich inicjatywach. O wydarzeniach, które mają swój dalszy ciąg i na które czekają odbiorcy: czytelnicy, beneficjenci, widzowie i goście. Realizujemy nowe projekty, tworzymy kolejne edycje konkursów i organizujemy podsumowujące gale – niezmiennie inspirujące i motywujące.

W listopadzie odbędą się w ramach wystawy dwa wydarzenia. Jedno to 7 listopada o 17.00 otwarte spotkanie z redakcją magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl, dotyczące kulis codziennej pracy w mediach tradycyjnych i elektronicznych, oraz planowanie numeru 6/24 magazynu w całości poświęconego seniorom i z ich udziałem. Drugie wydarzenie to spotkanie autorskie z o. Bernardem Sawickim z Opactwa Tynieckiego, będące promocją jego książki Szkice medytacyjne – zbioru felietonów pisanych do „Integracji” przez blisko 30 lat. Autor jest absolwentem Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, magistrem sztuki w dziedzinie teorii muzyki i w klasie fortepianu, teologiem, pisarzem, działaczem ekumenicznym, a także wykładowcą w Anzeleum w Rzymie. Przybędzie do nas 28 listopada o 17.00, na finisaż wystawy i rozmowę o swoim zbiorze, którego fragmenty usłyszymy w aktorskiej interpretacji, a autora – w minirecitalu.

Wydawcą „Integracji” jest działająca nieprzerwanie od 1994 roku ogólnopolska organizacja pozarządowa Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji (OPP), którą założył i prowadził pierwszy prezes Piotr Pawłowski (1966-2018), poruszający się od 16. roku życia na wózku elektrycznym po niefortunnym skoku do wody. Po śmierci charyzmatycznego lidera stery organizacji i pisma przejęła Ewa Pawłowska, żona Piotra, wieloletnia członkini zarządu. Organizacja prowadzi trzy Centra Integracja: w Warszawie, Gdyni i Zielonej Górze. Jest też wydawcą magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl. Jej dział ekspercki INTEGRACJA LAB zajmuje się szeroko rozumianą dostępnością miejsc, przestrzeni, usług i produktów, badaniami i szkoleniami, przeprowadza audyty i przyznaje certyfikaty dostępności.

Więcej informacji na www.integracja.org i na portalu Niepelnosprawni.pl.

Pozostałe aktualności

Transmisja z Pałacu Prezydenckiego, początek o godz. 16. Link w tekście

Uroczyste rozdanie nagród w konkursie Lider Dostępności za najlepsze obiekty i przestrzenie dostosowane do potrzeb wszystkich użytkowników.

Aktualności, Konkurs

Już 16 czerwca Gala Lidera Dostępności!

Gala będzie transmitowana online. Link do nagrania zostanie podany na stronie internetowej www.niepelnosprawni.pl w dniu wydarzenia.

Aktualności

Stwórzmy razem numer o kulturze!

„Integracja” w Twoich rękach! Masz realny wpływ na to co przeczytasz. Koniecznie wypełnij ankietę!

Aktualności