Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
ostateczne
W najbliższą sobotę o 8:45 programie „Pełnosprawni”  TVP 1  rozmowa z Iloną Berezowską, dziennikarką „Integracji” i portalu Niepelnosprawni.pl, korespondentki igrzysk paralimpijskich w Pjongczangu, Rio de Janeiro i Tokio (za rok w Paryżu), a także wielu zawodów rangi mistrzostw świata i Polski. Polecamy szczególnie kilka materiałów reporterki dostępnych w naszych mediach.
W magazynie „Integracja” i portalu Niepelnosprawni Czytelnicy znajdują wiele informacji sportowych w różnych formach: jako galerie zdjęć, relacje, newsy, wywiady, a nawet felietony. Na portalu co 2 lata rozbudowywana jest zakładka dotycząca letnich i zimowych igrzysk, a dwa lata temu przygotowaliśmy numer specjalny „Integracji” w całości poświęcony sportowi zawodowemu i amatorskiemu, ludziom sportu, dyscyplinom i wydarzeniom, w tym paralimpiadzie w Tokio. W najnowszym magazynie 4/2023 – choć dotyczącym głównie mózgowego porażenia dziecięcego – nie zabrakło tematyki sportowej. Polecamy m.in. materiał Ilony Berezowskiej o sportowcach z MPD i o dyscyplinach sportu, w których nie przeszkadza ich niepełnosprawność.
Ilona Berezowska podczas pracy, fot. Moto Yoshimura
Od roku Ilona prowadzi w „Integracji” autorski cykl „Mistrzowie i weterani”, w którym rozmawia z pionierami sportu paralimpijskiego, zaangażowanymi społecznie, którzy mogą być inspirujący i dla młodych, i dla starszych Czytelników. Poza tematyką sportową nasza dziennikarka zajmuje się też sprawami społecznymi, w tym poświęconej ludziom w kryzysie bezdomności, za co została nagrodzona.
Gorąco polecamy sobotni materiał reportera i dziennikarza TVP Sport Mateusza Jareckiego (8:45 w TVP1) o Ilonie Berezowskiej oraz zapraszamy do naszych mediów po lekturę jej materiałów.
Przejdź na górę strony