Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 29 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Projekt bez tytułu(37)

W tym numerze wspominamy Marka Plurę – przez bardzo osobiste opowieści żony Ewy i przyjaciela, posła Sławomira Piechoty. Odtwarzamy historię Konkursu Lady D., zainicjowanego przez śp. senatora w 2002 roku, nagradzającego – najpierw na Śląsku, a później w całej Polsce – kobiety odnoszące sukcesy w różnych dziedzinach. Od paru lat w tym konkursie rywalizują też panowie – w kategorii Gentlemana D. Właśnie trwa nabór do tegorocznej edycji. Wspomnienie o Krzysztofie Chwalibogu zamieścimy w „Integracji” 2/2023.

Bieżący numer magazynu zdominowały rozmowy z kobietami i opowieści o tych, które mimo niepełnosprawności własnej lub bliskich świadomie wybrały zawody, pracę i karierę niezwiązane z niepełnosprawnością. Statystyki nie napawają optymizmem, ponieważ większość osób z naszego środowiska nigdy nie pracowała i nie szukała pracy. Wbrew temu jednak na naszych łamach prezentujemy kobiety spełnione zawodowo, które uświadamiają, jaką cenę trzeba zapłacić, aby rozpocząć życie na swój rachunek i na swoich warunkach. Okazuje się, że wystarczy… więcej niż chcieć, zdobyć kwalifikacje, a do tego dołożyć wiele samozaparcia. Sukces wtedy gotowy, bo jak pisał Józef I. Kraszewski: „Kobieta, gdy raz postanowi coś i sercem stanie przy swej myśli, w wykonaniu jest upartszą, zaciętszą od mężczyzny”.

TU POCZYTAJ: magazyn INTEGRACJA nr 1/2023 PDF podstawowy (dostępny w przygotowaniu)

Pojedyncza ikona dotknij linii, dotyk i gesty strony, grafika wektorowa interfejsu ruchomych, liniowy wzór na białym tle, eps 10.

 

Przejdź na górę strony