WPŁACAM

2023-03-21

Wspólnie z Centrami Integracji zmień swoje życie

Marzec to ostatni miesiąc tegorocznej edycji projektów aktywizacji zawodowej. Zostały jeszcze ostatnie miejsca, żeby skorzystać z pomocy naszych specjalistów i wspólnie z Centrami Integracja zmienić swoje życie zawodowe.

Centrum Integracji

Tylko w roku 2022 ponad 100 uczestników znalazło pracę dzięki naszemu wsparciu. Działamy w trzech miastach w Polsce – Warszawie, Gdyni i Zielonej Górze. Codziennie, od poniedziałku do piątku z osobami poszukującymi pracy spotykają się nasi specjaliści – doradcy zawodowi, pośrednicy pracy, psychologowie, specjaliści – ekspertki i eksperci w różnych dziedzinach życia. Dla każdego kandydata, który szuka pracy opracowujemy indywidualny plan działania, po to, żeby wsparcie było jak najbardziej „szyte na miarę”, bo przecież każdy z nas potrzebuje czegoś innego.

I takie różne oferty mamy w naszych projektach aktywizacyjnych. Aktualnie realizujemy projekty:

„Niepełnosprawni – sprawni w pracy” Fundacji Integracja oraz „Aktywnie zdobywam pracę” Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, współfinansowane ze środków PFRON, „System aktywizacji społeczno-zawodowej w Gdyni”, współfinansowany ze środków EFS oraz „Sprawni Niepełnosprawni – Centrum Integracja” współfinansowany ze środków M.St. Warszawa.

Żeby było jasne – nie jesteśmy typową agencją pośrednictwa pracy. Zawsze staramy się, żeby dać wędkę, a nie rybę. A najatrakcyjniejsze wędki w naszej ofercie, choć wymagające od uczestników największego zaangażowania, to szkolenia zawodowe i staże. To dzięki nim uczestnicy mogą podwyższyć swoje kwalifikacje i sprawdzić, często po raz pierwszy, jak to jest na rynku pracy.

– Co to jest staż zawodowy? – pytają często uczestnicy projektu, kiedy opowiadamy im o tym, z jakiego wsparcia będą mogli skorzystać. Otóż, jest to bardzo praktyczne, a czasem wręcz niezbędne narzędzie do wspierania w zdobywaniu umiejętności potrzebnych do wykonywania danego zawodu i wzbogacanie doświadczenia.

W odróżnieniu od praktyki, staż nie musi dotyczyć osób młodych i studentów w trakcie nauki lub zaraz po niej. Jest idealny dla osób, które wracają na rynek pracy po dłuższej przerwie albo chcą zdobyć doświadczenie w obszarze, w którym dotąd nie mieli okazji pracować – żeby mieć mogli wpisać cv branżowe doświadczenie, albo po prostu zobaczyć, na ile wymarzona praca wytrzyma zderzenie z prawdziwym życiem.

W aktualnej edycji projektu za nami już 30 zrealizowanych staży. Miejsca stażowego zawsze szukamy pod kątem najlepszego dopasowania dwóch stron: kandydata i pracodawcy. Realizujemy staże w firmach, stowarzyszeniach, fundacjach i spółdzielniach socjalnych – wszędzie tam, gdzie jest szansa na zdobycie nowego doświadczenia, a czasem na zatrudnienie.

Historie ludzkie

Pan Tomasz, osoba z niepełnosprawnością ruchową odbywał staż na stanowisku specjalisty ds. sprzedaży internetowej i efektem współpracy, z której obie strony były zadowolone miała być umowa o pracę. Niestety, nie doszło do tego, ze względu na reorganizację firmy. Pracodawca był jednak na tyle zadowolony ze współpracy, że polecił i zarekomendował pana Tomka firmie konkurencyjnej, dzięki czemu pan od kilku miesięcy pracuje na etacie.

Z kolei niespełna 20-letnia pani Małgorzata, która od VI klasy szkoły podstawowej zajmowała się grafiką komputerową, dostała się z naszą pomocą na staż zawodowy z projektu „Aktywnie Zdobywam Pracę” na stanowisku specjalisty ds. social media. Po trzech miesiącach zdobywania doświadczenia nabrała pewności siebie, zaczęła szukać pracy z nasza pośredniczką i zaaplikowała na dość proste stanowisko, żeby dalej zdobywać doświadczenie. Tymczasem, już na rozmowie kwalifikacyjnej ona i jej portfolio spodobały się na tyle, że zaproponowano jej pracę w obszarze wymarzonej grafiki.

Tak naprawdę, my tylko pomagamy rozwinąć skrzydła naszym uczestnikom. To oni realizują z nami swoje plany. Regularnie zapraszamy na spotkania z pracodawcami i warsztaty aktywizujące oraz do udziału we włączających działaniach społecznych. Wszystko po to, żeby pomóc w odnalezieniu się na otwartym rynku pracy i odzyskaniu satysfakcji z niezależnego, pełnego życia.

Nasze Centra Integracji:
Warszawa, ul. Dzielna 1 (tel. 570 066 906)
Gdynia, ul. Traugutta 2 (tel. 570 066 406)
Zielona Góra, ul. Kościelna 2 (tel. 664 134 753)

Pozostałe aktualności

„Z komfortką w tle” – nasz nowy konkurs literacki

Z komfortką w tle” – to hasło konkursu literackiego Integracji. Stwórz opowiadanie, felieton, esej lub inną formę prozatorską i zdobądź honorarium autorskie!

Aktualności, Konkurs

Przewijamy Polskę

Akcja Społeczna „Przewijamy Polskę”, w której uczestniczy również Fundacja Integracja, od 3 lat tworzy i promuje komfortki.

Aktualności, Wydarzenie

Ostatni moment na 1,5%

Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę wesprzeć nasze działania, to jeszcze jest szansa! Dziękujemy!

Aktualności