WPŁACAM

2023-12-05

Czarno-biały portret Piotra Pawłowskiego

Władze Legionowa upamiętniły Piotra Pawłowskiego

Decyzją Rady Miasta Legionowo jedno z rond w mieście, które znajduje się na skrzyżowaniu ulic Al. 3 Maja, Kopernika, Chopina i Siemiradzkiego otrzymało imię Piotra Pawłowskiego.

To upamiętnienie założyciela Integracji jest efektem starań Wojciecha Kowalczyka, Pełnomocnika do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Miasta Legionowo, który napisał petycję o nadanie nazwy ronda „Piotra Pawłowskiego Twórcy Integracji”. Piotr Pawłowski urodził się w Legionowie w 1966 roku. Swoją działalnością na rzecz innych zdobył uznanie, szczególnie w środowisku osób z niepełnosprawnościami, cieszył się ogromnym autorytetem, jego zasługi przeszły do historii.

Pomysłodawca upamiętnienia Piotra Pawłowskiego, Wojciech Kowalczyk w 2019 roku zwyciężył w konkursie „Człowiek bez barier”, w którym otrzymał też Nagrodę Publiczności. W 2023 r. został laureatem przyznawanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego Nagrody im. Jana Rodowicza „Anody” w kategorii „Całokształt dokonań”.

Pozostałe aktualności

Rusza nabór zgłoszeń do II edycji konkursu Laur Dostępności

Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji po raz kolejny ogłasza konkurs promujący likwidację barier architektonicznych

Aktualności, Konkurs

Lider Dostępności 2024 – rozstrzygnięty!

W Pałacu Prezydenckim podczas finałowej gali 9. edycji konkursu przyznano nagrody i wyróżnienia

Aktualności, Konkurs, Wydarzenie

Jest już nowy numer Integracji! Dwie okładki jedna treść!

Nowy numer, Integracja nr 2/2024 dotyczy ograniczeń i wykluczeń, których doświadczamy wszyscy

Aktualności