2025-11-24

Młody otyły mężczyzna na wózku, w przyciemnionych okularach, ciemne spodnie, spod kamizelki błękitna koszula. Trzyma w dłoniach mikrofon, którym przysłania usta. Za jego plecami widać tylko dłonie mężczyzny, który trzyma baner z napisem: STYPENDIUM 10 000 PLN dla Mateusza Bob... W prawym dolnym rogu ekranu lektorka JPM.

V edycja Stypendium Piotra Pawłowskiego

W tym roku wsparcie z tytułu Stypendium otrzymał tyfloinformatyk Mateusz Bobruś.

Ma 33 lata, mieszka w Chełmie. Od urodzenia choruje na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce z całkowitą utratą wzroku. Pracuje jako tyfloinformatyk w „Fundacji Świat Według Ludwika Braille’a”. Pomaga osobom niewidomym w konfiguracji komputerów i dostępie do technologii asystujących. Uczy osoby niewidome pracy przy komputerze, pisze instrukcje dedykowane osobom niewidomym, tłumaczy z angielskiego. Stypendysta zapowiedział, że otrzymane pieniądze przeznaczy na dalszą naukę języka szwedzkiego i zdanie państwowego egzaminu z tego języka.

Pozostałe aktualności

Przedłużamy termin zgłoszeń do konkursu „Lider Dostępności” do 10 czerwca 2026 r.

Ze względu na duże zainteresowanie oraz prośby uczestników wydłużamy termin zgłoszeń do konkursu „Lider Dostępności” do 10 czerwca 2026 r.

Aktualności, Konkurs

Nasza redakcyjna koleżanka na Targach Książki!

Katarzyna Rzehak na Międzynarodowych Targach Książki będzie podpisywała swoją najnowszą książkę o Wandzie Telakowskiej.

Aktualności

WOLONTARIAT

Ogłaszamy wolontariat! Zapraszamy chętnych do prac redakcyjnych i dziennikarskich w magazynie „Integracja” i na portalu „Niepelnosprawni.pl”.

Aktualności, Praca