WPŁACAM

Logo Integracja

2022-09-01

Światowy Dzień Artystów Malujących Ustami i Stopami

Fundacja Integracja wspólnie z Klubokawiarnią Międzypokoleniową organizuje 5 września 2022 wydarzenie związane ze Światowym Dniem Artystów Malujących Ustami i Stopami.
W klubokawiarni na Anielewicza 3/5 odbędzie się wystawa, wernisaż i pokaz malowania obrazów twórców: Stanisława Kmiecika i Grzegorza Gawryszewskiego. Obaj należą do VDMFK, Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Stopami z siedzibą w Liechtensteinie, i współpracują z Wydawnictwem AMUN z Raciborza.

Na wystawie znajdą się też bardzo rzadko prezentowane obrazy Piotra Pawłowskiego (1966-2018), stypendysty VDMFK, które znajdują się w prywatnych kolekcjach. Wystawa rozpocznie się o 11.00, a jej wernisaż o 18.00. Będzie to okazja do interesujących rozmów z artystami m.in. o ich talentach, inspiracjach, technikach, pasjach i życiu.

Przy okazji wystawy Czytelników Integracji może zaciekawić spotkanie z redaktorami magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl, oraz doradcami i ekspertami Centrum Integracja, działającego od 19 lat przy ul. Dzielnej 1 w Warszawie, którzy zainteresowanym udzielą porad i odpowiedzi na pytania dotyczące niepełnosprawności, świadczeń, ulg, odwołań, skarg i orzeczeń itp., można będzie otrzymać tegoroczne numery magazynu oraz unikatowe publikacje, a wśród nich m.in. dwutomowe wspomnienia o Piotrze Pawłowskim. Artyści malarze zaprezentują publikacje Wydawnictwa AMUN z Raciborza, promujące twórczość wszystkich polskich stypendystów i członków Światowego Związku.

Pozostałe aktualności

Przemysław Wieczorek – Człowiekiem bez barier 2023!

Zwycięzcą tegorocznej edycji konkursu Człowiek bez barier 2023 roku został Przemysław Wieczorek, pedagog, terapeuta, sportowiec.

Aktualności

Człowiek bez barier – transmisja na żywo 5.12, godz. 15:00

Transmisja na żywo na portalu Niepelnosprawni.pl od godz. 15:00, również w wersji z audiodeskrypcją.

Aktualności, Wydarzenie

Władze Legionowa upamiętniły Piotra Pawłowskiego

W mieście będzie rondo imienia Piotra Pawłowskiego – założyciela Integracji.

Aktualności