WPŁACAM

2022-09-01

Światowy Dzień Artystów Malujących Ustami i Stopami

Fundacja Integracja wspólnie z Klubokawiarnią Międzypokoleniową organizuje 5 września 2022 wydarzenie związane ze Światowym Dniem Artystów Malujących Ustami i Stopami.
W klubokawiarni na Anielewicza 3/5 odbędzie się wystawa, wernisaż i pokaz malowania obrazów twórców: Stanisława Kmiecika i Grzegorza Gawryszewskiego. Obaj należą do VDMFK, Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Stopami z siedzibą w Liechtensteinie, i współpracują z Wydawnictwem AMUN z Raciborza.

Na wystawie znajdą się też bardzo rzadko prezentowane obrazy Piotra Pawłowskiego (1966-2018), stypendysty VDMFK, które znajdują się w prywatnych kolekcjach. Wystawa rozpocznie się o 11.00, a jej wernisaż o 18.00. Będzie to okazja do interesujących rozmów z artystami m.in. o ich talentach, inspiracjach, technikach, pasjach i życiu.

Przy okazji wystawy Czytelników Integracji może zaciekawić spotkanie z redaktorami magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl, oraz doradcami i ekspertami Centrum Integracja, działającego od 19 lat przy ul. Dzielnej 1 w Warszawie, którzy zainteresowanym udzielą porad i odpowiedzi na pytania dotyczące niepełnosprawności, świadczeń, ulg, odwołań, skarg i orzeczeń itp., można będzie otrzymać tegoroczne numery magazynu oraz unikatowe publikacje, a wśród nich m.in. dwutomowe wspomnienia o Piotrze Pawłowskim. Artyści malarze zaprezentują publikacje Wydawnictwa AMUN z Raciborza, promujące twórczość wszystkich polskich stypendystów i członków Światowego Związku.

Pozostałe aktualności

Rusza nabór zgłoszeń do II edycji konkursu Laur Dostępności

Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji po raz kolejny ogłasza konkurs promujący likwidację barier architektonicznych

Aktualności, Konkurs

Lider Dostępności 2024 – rozstrzygnięty!

W Pałacu Prezydenckim podczas finałowej gali 9. edycji konkursu przyznano nagrody i wyróżnienia

Aktualności, Konkurs, Wydarzenie

Jest już nowy numer Integracji! Dwie okładki jedna treść!

Nowy numer, Integracja nr 2/2024 dotyczy ograniczeń i wykluczeń, których doświadczamy wszyscy

Aktualności