WPŁACAM

2024-07-11

Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń do II edycji konkursu Laur Dostępności

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Bank Gospodarstwa Krajowego przedłużają nabór zgłoszeń do II edycji Konkursu Laur Dostępności 2024 do 22 lipca. Jest to konkurs dla najlepszych inwestycji likwidujących bariery, które zostały zrealizowane z programu Fundusz Dostępności – Dostępność Plus.
Udział w konkursie jest bezpłatny.

Bariery architektoniczne stanowią dla wielu osób znaczące utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu. Najlepiej wiedzą o tym osoby z niepełnosprawnością, seniorzy czy rodziny z małymi dziećmi. Laur Dostępności ma na celu wyróżnienie najlepszych, najciekawszych rozwiązań, za sprawą których wspólna przestrzeń stała się bezpieczna, przyjazna i dostępna. Konkurs wskazuje również dobre praktyki i pokazuje możliwości, które należy wykorzystywać by modernizując istniejące budynki zadbać o wszystkich użytkowników.

Konkurs skierowany jest do spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, Towarzystw Budownictwa Społecznego, instytucji publicznych oraz wszystkich podmiotów, które od października 2019 roku skorzystały z finansowania i zrealizowały inwestycje z programu Fundusz Dostępności – Dostępność Plus, w celu zwiększenia dostępności istniejących budynków.

Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach – Obiekt mieszkalny oraz Obiekt użyteczności publicznej i usług lokalnych.

W każdej z kategorii Laureat otrzyma nagrodę finansową w wysokości 10 000 zł, którą będzie mógł przeznaczyć na dalszą poprawę dostępności, uatrakcyjnienie obiektu i jego otoczenia lub inne działania sprzyjające integracji mieszkańców.

Ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Wielkiej Gali Integracji 16 listopada 2024 r. organizowanej z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Nabór zgłoszeń do konkursu trwa do 22 lipca 2024 r.

Regulamin Konkursu oraz Formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Lauru Dostępności.


Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęło Stowarzyszenie Architektów RP

Organizator: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji

Współorganizator: Bank Gospodarstwa Krajowego

Patronat medialny: Architektura&Biznes, Builder, niepelnosprawni.pl

Pozostałe aktualności

Kolejny magazyn już gotowy!

Dwie okładki jedna treść! Integracja nr 3/2024 niemal w całości poświęcona kulturze.

Aktualności

Konkurs fotograficzny – „Z komfortką w tle”

Zrób zdjęcie komfortki i zdobądź honorarium autorskie oraz publikację w naszych mediach! Sprawdź swoją pomysłowość i oko.

Aktualności, Konkurs

Zostało już tylko kilka dni żeby wziąć udział w konkursie „Z komfortką w tle”

30 czerwca mija termin zgłoszenia swojego utworu na konkurs literacki „Z komfortką w tle”.

Aktualności, Konkurs