WPŁACAM

2024-06-13

Z komfortką w tle – konkurs literacki

Z komfortką w tle”  to hasło konkursu literackiego Integracji. Stwórz opowiadanie, felieton, relację, esej lub inną formę prozatorską i zdobądź honorarium autorskie oraz publikację w naszych mediach!

Nieważne, czy korzystasz z komfortek, tworzysz je, wyposażasz albo… nawet nie wiesz, czym one są i do czego służą – bo i tak może być! Masz mimo wszystko niepowtarzalną okazję dołączyć do ukomfortkowienia Polski, czyli procesu promowania nowych w naszym kraju pokoi higienicznych, oferując tej inicjatywie swój czas, talent i pomysłowość.

Co musisz zrobić?

Napisz na ten temat krótki tekst prozatorski, okraś go, czym chcesz: dowcipem, grozą, empatią, tajemnicą, wzruszeniem, zaskakującym zwrotem akcji lub puentą… Tylko od Ciebie zależy, jak potoczy się ta opowieść, w jakim miejscu będzie się toczyła, kim będą bohaterowie i co im się przydarzy… Ten konkurs to wyzwanie i zabawa. Za najlepsze utwory czekają honoraria autorskie i publikacja w mediach Integracji!

Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich: osób z niepełnosprawnością i osób pełnosprawnych, profesjonalistów i debiutantów. Temat to komfortka, w tym m.in. jej lokalizacja, wygląd, cel istnienia, wyposażenie, grono użytkowników, zdarzenia z życia wzięte…

Termin nadsyłania utworów trwa od 7 maja do 30 czerwca. Wyniki podamy do 30 lipca br., na portalu Niepelnosprawni.pl, a zwycięskie utwory opublikujemy w 4. numerze „Integracji i na portalu Niepelnosprawni.pl, do końca sierpnia 2024 r.

Jury konkursu składa się z wybitnych postaci życia literackiego, dziennikarskiego i środowiska społeczników.

Zasady i terminy

Konkurs ogłaszamy 7 maja, tuż po obchodach 3. rocznicy powstania Koalicji „Przewijamy Polskę”, które odbyły się w Lublinie, w gościnnym Centrum Wózków Inwalidzkich, z udziałem członków koalicji i znamienitych gości.

Do zdobycia za trzy miejsca – I, II i III – są honoraria autorskie w wysokości odpowiednio: 600, 400 i 300 zł. Całość zakończy opublikowanie utworów w magazynie „Integracja”, w numerze 4/2024 i na portalu Niepelnosprawni.pl.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy:

1. Napisać utwór prozatorski z komfortką w tle, dotyczący tego miejsca, idei jego powstania i perypetii użytkowników.

2. Wysłać ten utwór, razem z danymi kontaktowymi, na adres e-mail: komfortka@integracja.org.

Najważniejsze zasady:

  • Utwory można zgłaszać od 7 maja do 30 czerwca 2024 roku.
  • Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie trzy utwory. Kolejne wysłane przez tę samą osobę nie będą brane pod uwagę przez jury.
  • Utwory mogą mieć maksymalnie 4 tys. znaków ze spacjami.
  • Zgłaszane na konkurs utwory nie mogą być wcześniej publikowane (także w internecie) ani nagradzane.
  • Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich – bez podziału na osoby z niepełnosprawnością i pełnosprawne, profesjonalistów i debiutantów.
  • Utwory są przyjmowane na konkurs wyłącznie drogą mailową – zamieszczane w komentarzach lub w serwisach społecznościowych nie będą brane pod uwagę.

Więcej szczegółów w regulaminie konkursu.

Nasze inne projekty

Nie chcę być strażakiem

„Nie chcę być strażakiem” to hasło kampanii, którą fundacja Integracja wspiera aktywność zawodową osób z niepełnosprawnością i promuje prowadzony przez siebie portal rekrutacyjny: sprawniwpracy.pl

Kampanie społeczne

POLSKA BEZ BARIER 2024

PFRON

Konferencja „Laboratorium Dostępności”

Konferencja odbyła się 25 czerwca 2019 r. w Akademii Sztuk Pięknych. Była poświęcona w całości tematowi projektowania uniwersalnego i dostępności architektonicznej

Konferencje