„Integracja” 4/2017

Okładka 4 numeru magazynu Integracja. Na okładce Jola Wiszowata jedzie na skuterze dla osób z niepełnosprawnościąMamy już najnowszy, czwarty numer magazynu „Integracja”! Zobacz, o czym możesz przeczytać w jesienne dni i wieczory. Przypominamy także o zmienionych zasadach prenumeraty magazynu „Integracja”.

W najnowszej „Integracji” 4/2017 przeczytają Państwo m.in. na temat:

  • Pojazdu, który pozwala żyć pełnią życia (s. 29-33)

Jolanta Wiszowata zachęca do poznania możliwości skutera inwalidzkiego, bo „to nie tylko pojazd do przemierzania miejskich chodników. Równie dobrze radzi sobie na leśnych ścieżkach i wiejskich drogach. Jeśli więc chce się pooddychać świeżym powietrzem, nasycić oczy zielenią i pięknymi widokami, poczuć przyrodę z bliska, to skuter na to wszystko pozwala. Można nim pojechać na wycieczkę do innego miasta i – inaczej niż dotąd – je pozwiedzać”.

  • Dostępnych pociągów, procedur i jakości obsługi (s. 18-22)

Angela Greniuk i Tomasz Przybyszewski sprawdzili, czy temat dostępności usług dla osób z niepełnosprawnością u największych kolejowych przewoźników nabiera prędkości czy może utknął na bocznicy.

  • Nadzoru nad przestrzeganiem praw pasażera (s. 10-12)

Tomasz Przybyszewski rozmawia z Ignacym Górą, prezesem Urzędu Transportu Kolejowego (UTK), który potwierdza, że można złożyć skargę do UTK na jakość świadczonej usługi lub jej niewykonanie i domagać się zadośćuczynienia.

  • Transportu miejskiego w Polsce (s. 24-27)

Mateusz Różański informuje, na kogo na polskich drogach i ulicach mogą liczyć użytkownicy autobusów, tramwajów, busów i kierowcy własnych pojazdów.

  • Dyskusji środowiska o jego przedstawicielach (s. 14-17)

Redakcja portalu Niepelnosprawni.pl zebrała pierwsze emocjonujące głosy na temat tego, kto powinien reprezentować osoby z niepełnosprawnością. Czy one same? Czy także rodzice, opiekunowie i pracujący z nimi specjaliści?

  • Grup wsparcia osób z niepełnosprawnoscią, chorych i ich opiekunów (s. 36-38)

Jacek Hołub zaprasza do miejsc, w których obowiązują dwie podstawowe zasady: zwracanie się do siebie po imieniu i to, że nic nie wychodzi poza cztery ściany.

  • Kaszlu, który może być groźnym objawem… (s. 44-45)

Mateusz Różański przypomina o gruźlicy, która dotyczy nie tylko płuc, jest uleczalna, lecz wciąż pozostaje groźna.

  • Poza tym w numerze 4/2017 „Integracji” znajduje się wiele wartościowych informacji i cennych porad (m.in. na temat odszkodowań, ubezpieczeń, rehabilitacji, rozwiązań technologicznych) oraz niebanalnych wypowiedzi i interesujących stanowisk naszych ekspertów, komentatorów, bohaterów i autorów (m.in. Jana Arczewskiego, Hanny Pasterny i Bawera Aondo Akaa).

Przypominamy o zmienionych zasadach prenumeraty magazynu „Integracja”. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Integracja.org.