WPŁACAM

Logo Integracja

2023-11-15

Nagroda Specjalna im. Piotra Pawłowskiego

W tym roku nagrodę specjalną w ramach dorocznej prezydenckiej nagrody Dla Dobra Wspólnego otrzymała Barbara Bielińska-Jaroszyk, dyrektorka Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja, w ramach którego przedstawiane są filmy dotyczące tematyki niepełnosprawności. Bielińska-Jaroszyk ze względów zdrowotnych nie mogła uczestniczyć w uroczystości, w jej imieniu z rąk Ewy Pawłowskiej, Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, statuetkę odebrał Eugeniusz Gordziejuk, wieloletni współpracownik, również zaangażowany w rozwój Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja.

Prezydent RP w 2018 ustanowił Nagrodę Specjalną im. Piotra Pawłowskiego.

Pierwszą otrzymał pośmiertnie Piotr Pawłowski.

W kolejnych latach nagrodę przyznano:

W 2019 r. Ewie Błaszczyk – założycielce kliniki „Budzik”, Prezes Fundacji „Akogo

W 2021 r. (luty) Bartłomiejowi Skrzyńskiemu – dziennikarzowi i działaczowi społecznemu z Wrocławia, aktywnie działającemu na rzecz osób niepełnosprawnych (pośmiertnie)

W 2021 r. (październik) Zuzannie Janaszek-Maciaszek – Prezes Fundacji im. doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

W 2022 r. Monice Zimie-Parjaszewskiej – Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

Pozostałe aktualności

IX Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

„Wspólny głos naszą siłą! – to hasło tegorocznej edycji Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który 29 listopada 2023 r. odbędzie się w Warszawie.

Aktualności, Wydarzenie

Laur Dostępności

Podczas tegorocznej 28. Wielkiej Gali Integracji przyznano nagrody w konkursie Laur Dostępności zorganizowanym przez Integrację i bank BGK.

Aktualności, Konkurs

Medale Przyjaciela Integracji

Podczas tegorocznej 28. Wielkiej Gali Integracji przyznano trzy honorowe wyróżnienia zwane Medalem Przyjaciela Integracji.

Aktualności, Wydarzenie