2024-12-22

Magazyn Integracja nr 6/2024

Ostatni w tym roku numer Integracji zamyka obchody jubileuszowe 30-lecia Integracji. Numer jest wyjątkowy, bo ma aż 4 okładki.

Od tego roku będziemy nagradzać w naszym dorocznym Konkursie CBB „Seniorów bez barier”, a podkreślamy to niniejszą „Integracją”, która ma cztery (!) okładki. Wszyscy nasi bohaterowie – tego i każdego numeru magazynu – zasługują na takie wyróżnienia, ale dokonaliśmy wyboru, który jest bardzo wymowny wobec wiodącego tematu.
Składamy ogromne podziękowanie tym wszystkim Państwu z najstarszego pokolenia, bez których by nas nie było albo nie bylibyśmy w tym miejscu swojego istnienia i rozwoju.

Integracja nr 6/2024 pdf podstawowy

W numerze 6/2024

■ FAKTY I OPINIE

3. Od redaktora… • Mija kolejny rok…

4. Z kraju • W polityce, prawie, kulturze, sporcie, PFRON, regionach, ngo…

7.Jak zamówić „Integrację”?

 ■ NASZE SPRAWY

 8.Listy Czytelników

10. Gość Integracji: Aleksandra Laudańska • „#Pokolenia” burzą stereotypy

14. Gość Integracji: Bożenna Hołownia • Prawo do decyzji

■ WARTO WIEDZIEĆ

18. 29. Wielka Gala Integracji: • Pod hasłem WDZIĘCZNOŚĆ

22. Medal Przyjaciel Integracji • Halina Pawłowska: Mój syn, moja duma

23. Duchowe krajobrazy • Seniorzy 24. Rozkosze umysłu • Szczęśliwa młodość 25. 22. edycja Konkursu „Człowiek bez barier” • Miłość do życia

28. „Człowiek bez barier 2024” • Piotr Pogon: Koneser życia 30. „Senior bez barier 2024” • Stanisław Schubert: Niepełnosprawność to nie przeszkoda…

32. Profesjonaliści • Tłumacz PJM nie może być kwiatkiem do kożucha 35. Promowanie czytelnictwa • Maria Deskur: Książka jest dobra dla mózgu 38. Spotkanie autorskie • Finisaż i promocja

40. Srebrna gospodarka • Philip Larsson: Wszystko zaczyna się od małych zmian

43. Inny punkt widzenia • Promocje nie dla seniorów

 ■ ZDROWIE I ŻYCIE

 44. Nowe technologie • Systemy, aplikacje i gadżety

48. Innowacja: sprzęt ewakuacyjny • Freedom znaczy wolność

50. „Laur Dostępności 2024” • II edycja Konkursu

52. Praca i pasja • Pięć żywiołów garncarstwa

■ KULTURA I EDUKACJA

55. Medytacja dnia codziennego • Klątwa Titonosa

56. Tworzyć każdy może… • Najważniejsza jest miłość przez duże M 58. Kalejdoskop • Filmy, seriale, spektakle i książki…

60. Prawnik odpowiada • Szukamy rozwiązań

62. Informator PFRON (47) • PFRON skutecznie wspiera dostępność

64. Cyberzagrożenia • Oszustwa romantyczne…

65. Informator ZUS (59) • Wakacje składkowe…

Pozostałe aktualności

Integracja nr 6/ 2024

PDF dostępny cyfrowo.

Aktualności

Rusza 10. edycja konkursu Lider Dostępności

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Towarzystwo Urbanistów Polskich ogłaszają nabór do konkursu „Lider Dostępności”.

Aktualności, Konkurs

Piotr Pogon – Człowiekiem bez barier 2024!

Swoim życiem mógłby obdzielić kilka osób. Nic w jego życiu nie jest oczywiste. Nic nie trwa długo. Niespokojny duch, głodny wyzwań, doznań i doświadczeń.

Aktualności