WPŁACAM

2023-03-17

Integracja szkoli. Obsługa pasażera z niepełnosprawnością

Pracownicy MZA mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu, pokazującym jak w prawidłowy sposób powinna wyglądać obsługa pasażera z niepełnosprawnością. Trenerami byli: Łukasz Bednarski oraz Krzysztof Wójtowicz.

Szkolenie pracowników MZA odbyło się 15 marca br. i zostało podzielone na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną z wykorzystaniem autobusu. Uczestnicy szkolenia mieli okazję sprawdzić, jak to jest poruszać się na wózku czy z białą laską i jakich trudności mogą doświadczać podróżni, korzystający z autobusów komunikacji miejskiej, a trenerzy oprócz teori przekazali uczestnikom szkolenia dużo praktycznej wiedzy na temat zasad prawidłowej komunikacji z osobami o szczególnych potrzebach.

Kierowcy autobusów MZA uczyli się jak udzielać pomocy i w jaki sposób ją proponować; ćwiczyli konkretne czynności – wykonywane w najczęściej występujących sytuacjach podczas podróży osoby z niepełnosprawnością, jak np. przechylanie wózka podczas wprowadzania do pojazdu, czy prowadzenie osoby niewidomej. Uczestnicy byli bardzo otwarci i zaangażowani, zadawali dużo pytań i chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych.

Filmik z przeprowadzonego szkolenia dla pracowników MZA jest do obejrzenia TUTAJ

Pozostałe aktualności

Włącznik 2.0 Projektowanie bez barier. Premiera zaktualizowanej wersji

Fundacja Integracja wraz ze spółką biurową Skanska opublikowała nową edycję kompendium wiedzy o projektowaniu dla wszystkich.

Aktualności

Rondo im. Piotra Pawłowskiego Twórcy Integracji

21 marca w Legionowie została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona Piotrowi Pawłowskiemu – twórcy Integracji.

Aktualności

Nowy magazyn Integracji nr 1/2024

Po raz kolejny dwie okładki. Część nakładu trafi do Państwa z okładką z Łukaszem Krasoniem, Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, część z rodziną Pruniewiczów.

Aktualności