WPŁACAM

Logo Integracja

2023-03-17

Integracja szkoli. Obsługa pasażera z niepełnosprawnością

Pracownicy MZA mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu, pokazującym jak w prawidłowy sposób powinna wyglądać obsługa pasażera z niepełnosprawnością. Trenerami byli: Łukasz Bednarski oraz Krzysztof Wójtowicz.

Szkolenie pracowników MZA odbyło się 15 marca br. i zostało podzielone na dwie części – teoretyczną oraz praktyczną z wykorzystaniem autobusu. Uczestnicy szkolenia mieli okazję sprawdzić, jak to jest poruszać się na wózku czy z białą laską i jakich trudności mogą doświadczać podróżni, korzystający z autobusów komunikacji miejskiej, a trenerzy oprócz teori przekazali uczestnikom szkolenia dużo praktycznej wiedzy na temat zasad prawidłowej komunikacji z osobami o szczególnych potrzebach.

Kierowcy autobusów MZA uczyli się jak udzielać pomocy i w jaki sposób ją proponować; ćwiczyli konkretne czynności – wykonywane w najczęściej występujących sytuacjach podczas podróży osoby z niepełnosprawnością, jak np. przechylanie wózka podczas wprowadzania do pojazdu, czy prowadzenie osoby niewidomej. Uczestnicy byli bardzo otwarci i zaangażowani, zadawali dużo pytań i chętnie uczestniczyli w ćwiczeniach praktycznych.

Filmik z przeprowadzonego szkolenia dla pracowników MZA jest do obejrzenia TUTAJ

Pozostałe aktualności

IX Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

„Wspólny głos naszą siłą! – to hasło tegorocznej edycji Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który 29 listopada 2023 r. odbędzie się w Warszawie.

Aktualności, Wydarzenie

Laur Dostępności

Podczas tegorocznej 28. Wielkiej Gali Integracji przyznano nagrody w konkursie Laur Dostępności zorganizowanym przez Integrację i bank BGK.

Aktualności, Konkurs

Medale Przyjaciela Integracji

Podczas tegorocznej 28. Wielkiej Gali Integracji przyznano trzy honorowe wyróżnienia zwane Medalem Przyjaciela Integracji.

Aktualności, Wydarzenie