WPŁACAM

2024-06-01

Statuetki Lidera Dostępności w tle biało-czerwone flagi

Gala konkursu Lider Dostępności. 5 czerwca poznamy laureatów

Wydarzenie to ma na celu wyróżnienie obiektów i przestrzeni, które są wzorem projektowania uniwersalnego i szukania rozwiązań architektonicznych, które będą dostępne dla wszystkich użytkowników.

W tym roku do konkursu zgłoszono aż 83 obiekty i przestrzenie z całej Polski. Kapituła Konkursu, złożona z urbanistów i specjalistów z zakresu dostępności architektonicznej i projektowania uniwersalnego oraz ekspertów zgłoszonych przez Kancelarię Prezydenta RP rozpatrywała podczas obrad 30 najlepszych zgłoszeń, spośród których wyłonieni zostali tegoroczni Liderzy Dostępności.

Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji, Ewa Pawłowska, we wstępie do folderu galowego pisze: Niezwykłość tej edycji to odkrycie, że staje się on nie tylko sposobem na promowanie i nagradzanie najlepszej architektury w Polsce, ale że także kreuje trendy i wpisuje się w szersze zjawiska społeczne. Takim odkryciem Konkursu jest trend odchodzenia od rozwiązań skierowanych tylko do osób z niepełnosprawnością – na rzecz tworzenia obiektów i przestrzeni odpowiadających na potrzeby wszystkich użytkowników.

Gala odbędzie się w Pałacu Prezydenckim 5 czerwca o godzinie 12:00. Wezmą w niej udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz z Małżonką, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, eksperci z zakresu architektury i urbanistyki oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w gali poprzez śledzenie transmisji online. Link do nagrania zostanie podany na stronie internetowej www.niepelnosprawni.pl w dniu wydarzenia. Zapewniamy tłumaczenie na Polski Język Migowy. 


Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy

Projekt współfinansowany z środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, Towarzystwo Urbanistów Polskich

Patroni Medialni: TVP, Program 1. Polskiego Radia, Architektura&Biznes, Izba Architektów RP, Builder, URBNEWS, niepelnosprawni.pl

Pozostałe aktualności

Rusza nabór zgłoszeń do II edycji konkursu Laur Dostępności

Bank Gospodarstwa Krajowego we współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Integracji po raz kolejny ogłasza konkurs promujący likwidację barier architektonicznych

Aktualności, Konkurs

Lider Dostępności 2024 – rozstrzygnięty!

W Pałacu Prezydenckim podczas finałowej gali 9. edycji konkursu przyznano nagrody i wyróżnienia

Aktualności, Konkurs, Wydarzenie

Jest już nowy numer Integracji! Dwie okładki jedna treść!

Nowy numer, Integracja nr 2/2024 dotyczy ograniczeń i wykluczeń, których doświadczamy wszyscy

Aktualności