WPŁACAM

2023-08-31

Na plakacie zaproszenie na wernisaż. W tle grupa ludzi na wózkach.

Zaproszenie na wernisaż

Artyści łączą pokolenia

Zapraszamy do Międzypokoleniowej Klubokawiarni Domu Kultury Śródmieście na warszawskim Muranowie (ul. Anielewicza 3/5)

Tegoroczny Światowy Dzień Artystów Malujących Ustami i Stopami, obchodzony 5 września, uhonorujemy wystawą, wernisażem i pokazem malowania obrazów. Wszyscy zaproszeni do Warszawy twórcy należą do VDMFK, Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Stopami, i współpracują z Wydawnictwem AMUN z Raciborza. Są stypendystami i członkami Związku – najmłodsi, jeszcze nastoletni, należą do VDMFK od kilku miesięcy, a najstarsi stażem – jak m.in. Stanisław Kmiecik – od ponad 30 lat, czyli dłużej niż istnieje raciborskie wydawnictwo AMUN. Warto podkreślić, że wydawnictwo w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.

Wystawa rozpocznie się o 16.00 i będzie połączona z pokazem malowania. Stanie się też okazją do bezpośrednich rozmów z artystami o ich inspiracjach, technikach, pasjach i życiu. Wystawa potrwa do 15 września; obrazy można będzie oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 w Międzypokoleniowej Klubokawiarni Domu Kultury Śródmieście przy ul. Anielewicza 3/5.

Wydarzenie współorganizuje Fundacja Integracja. Tego też dnia ogłoszony zostanie nabór do III edycji Stypendium im. Piotra Pawłowskiego (1966-2018) – także stypendysty VDMFK.

Kapituła Stypendium szuka osób z niepełnosprawnością, w wieku 18-35 lat, działających
na rzecz innych osób z niepełnosprawnością, w ramach organizacji pozarządowej, w małych miejscowościach, do 20 tys. mieszkańców. Wspólnymi siłami – wraz z Funduszem Podwójne Wyzwanie (www.podwojnewyzwanie.com), Koalicją Liderzy Pro Bono (www.liderzyprobono.pl) oraz Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce (www.filantropia.org.pl) – Integracja (www.integracja.org) buduje żywy pomnik swojego założyciela: Fundusz Wieczysty im. Piotra Pawłowskiego. Stypendium w wysokości 10 tys. zł jest co roku wypłacane ze środków tego Funduszu. Przyjmowanie wniosków potrwa
od 5 września do 15 października br.

Zapowiada się wyjątkowe wydarzenie w centrum stolicy, a towarzyszyć mu będzie spotkanie Czytelników z redakcją magazynu „Integracja” i portalu Niepelnosprawni.pl. Dla odbiorców publikacji wydawnictwa AMUN – m.in. kartek świątecznych i okolicznościowych oraz kalendarzy artystycznych – będzie to okazja do spotkania z twórcami, których dzieła od lat podziwiają i kupują.

Fundacja Integracja przygotuje na spotkanie tegoroczne numery magazynu oraz unikatowe publikacje, a wśród nich m.in. dwutomowe wspomnienia o Piotrze Pawłowskim. Artyści malarze zaprezentują publikacje Wydawnictwa AMUN z Raciborza, promujące twórczość przede wszystkim polskich stypendystów i członków Światowego Związku.  

Więcej informacji o organizatorach i wydarzeniu:

www.integracja.org

www.facebook.com/MiedzypokoleniowaKlubokawiarnia

www.amun.com.pl

www.stypendiumpiotra.pl

www.niepelnosprawni.pl

https://www.youtube.com/watch?v=1OOsIgMeick

www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/910386

Kontakt:

Agnieszka Sprycha

tel. 519 066 481

agnieszka.sprycha@integracja.org

Pozostałe aktualności

Włącznik 2.0 Projektowanie bez barier. Premiera zaktualizowanej wersji

Fundacja Integracja wraz ze spółką biurową Skanska opublikowała nową edycję kompendium wiedzy o projektowaniu dla wszystkich.

Aktualności

Rondo im. Piotra Pawłowskiego Twórcy Integracji

21 marca w Legionowie została odsłonięta tablica pamiątkowa poświęcona Piotrowi Pawłowskiemu – twórcy Integracji.

Aktualności

Nowy magazyn Integracji nr 1/2024

Po raz kolejny dwie okładki. Część nakładu trafi do Państwa z okładką z Łukaszem Krasoniem, Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, część z rodziną Pruniewiczów.

Aktualności