WPŁACAM

2023-08-31

Złote statuetki–nagrody w konkursie Człowiek bez Barier na tle zabytkowego wnętrza sali w Zamku Królewskim.

21. edycja konkursu „Człowiek bez barier”

Już po raz 21. rozpoczynamy poszukiwania wyjątkowych osób z niepełnosprawnością, których społeczna aktywność i zaangażowanie stanowią wzór dla innych i motywację do przełamywania barier w życiu codziennym. W konkursie promowane i nagradzane są osoby, które  niezależnie od stopnia sprawności fizycznej łączy aktywna postawa życiowa – są przedsiębiorcze, biorą los w swoje ręce, dążą do spełniania marzeń, rozwoju zawodowego i społecznego, aktywnie pomagają innym. Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 22 września 2023 r.

Konkurs „Człowiek bez barier” jest organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji od 2003 r. wyłącznie dla osób z niepełnosprawnością. W 20. już edycjach nagrodzono w sumie 111 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Każda z tych osób przełamuje bariery i stereotypy dotyczące niepełnosprawności, udowadniając, że mimo niepełnosprawności można odnosić sukcesy w życiu zawodowym i społecznym, pomagać innym, aktywnie pokonywać przeciwności losu i nie rezygnować ze swoich marzeń. Jeśli znasz taką osobę – nie zwlekaj i zgłoś  ją do tegorocznej edycji konkursu! Na zgłoszenia do konkursu czekamy do 22 września 2023 r.

Dotychczasowi finaliści to osoby z różnymi niepełnosprawnościami, które działają na wielu polach: społecznym, politycznym, kulturalnym i sportowym. Część z nich, realizując własne pasje, działa także na rzecz innych, pomagając, ucząc lub zarażając własnymi zainteresowaniami.

Zwycięzcą ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji Konkursu był dr Maciej Oksztulski – który jako pierwsza niemówiąca osoba z autyzmem obronił doktorat z prawa. Pierwszym w historii Konkursu laureatem nagrody „Młody Człowiek bez barier” został nastoletni samorzecznik z autyzmem, Jan Gawroński.

Nagrody

W tym roku Konkurs odbędzie się po raz  21. Jury z grona 20 półfinalistów wybierze „Człowieka bez barier 2023”, „Młodego człowieka bez barier“ i troje równorzędnych wyróżnionych.

Od lat Konkurs współtworzą również czytelnicy portalu Niepelnosprawni.pl i magazynu „Integracja”, którzy swoimi głosami podejmą decyzję o tym, kto otrzyma Nagrodę Publiczności i tytuł „Osobowość internetowa”.

Tegorocznych laureatów poznamy podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim 5 grudnia 2023 roku.

Zgłoś Kandydata!

Kandydata do Konkursu „Człowiek bez barier 2023” może zgłosić każdy, przesyłając zgłoszenie mailem na adres: czlowiekbb@integracja.org (umieszczając w temacie: „Konkurs Człowiek bez barier 2023”) lub pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2023”. Termin naboru zgłoszeń upływa 22 września 2023 roku.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie Człowiek bez barier

W razie dodatkowych pytań należy kontaktować się przez adres e-mailowy: czlowiekbb@integracja.org.
Honorowy patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy

Partner Instytucjonalny: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Partner: Orange Polska

Patronat medialny: Polskie Radio PR1, portal Niepelnosprawni.pl

Pozostałe aktualności

„Z komfortką w tle” – nasz nowy konkurs literacki

Z komfortką w tle” – to hasło konkursu literackiego Integracji. Stwórz opowiadanie, felieton, esej lub inną formę prozatorską i zdobądź honorarium autorskie!

Aktualności, Konkurs

Przewijamy Polskę

Akcja Społeczna „Przewijamy Polskę”, w której uczestniczy również Fundacja Integracja, od 3 lat tworzy i promuje komfortki.

Aktualności, Wydarzenie

Ostatni moment na 1,5%

Jeśli ktoś z Państwa miałby ochotę wesprzeć nasze działania, to jeszcze jest szansa! Dziękujemy!

Aktualności