Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 27 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
242040167_413636456857916_5110400610455281133_n

Poszukiwania CZŁOWIEKA BEZ BARIER w całym kraju prowadzi Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, a czyni to już po raz 19. Od tylu bowiem lat organizowany jest jedyny w Polsce konkurs, którego celem jest nagrodzenie wyjątkowych osób z niepełnosprawnością będących dla innych wzorem do naśladowania. Zgłoszenia przyjmowane są już tylko do 28 września.

Kim jest CZŁOWIEK BEZ BARIER?

CZŁOWIEK BEZ BARIER to osoba z niepełnosprawnością, w tym także chorująca na schorzenie przewlekłe, które ogranicza jej sprawność ruchową, bądź intelektualną, mobilność, samodzielność lub postrzeganie zmysłowe. CZŁOWIEK BEZ BARIER jest aktywny, cieszy się życiem i daje przykład lub uczy innych jak to robić.

CZŁOWIEK BEZ BARIER działa na różnych polach, np. w sporcie, kulturze, sztuce, polityce, sferze społecznej jako osoba indywidualna, albo członek, współpracownik, wolontariusz organizacji pozarządowej. CZŁOWIEK BEZ BARIER może być także blogerem, vlogerem, prowadzić interesujący serwis, utworzyć aktywną społeczność w social mediach lub stworzyć aplikację, która ułatwia życie osobom z niepełnosprawnością. Bez względu na rodzaj aktywności CZŁOWIEK BEZ BARIER niesie pomoc bezinteresownie i hojnie obdarowuje innych swoją energią. CZŁOWIEK BEZ BARIER to człowiek będący wzorem do naśladowania tak dla osób z niepełnosprawnościami, jak i dla osób sprawnych.

Czym jest konkurs „CZŁOWIEK BEZ BARIER”?

To ogólnopolski konkurs, a także jedna z najdłużej realizowanych w Polsce kampanii społecznych, którego inicjatorem jest Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Celem konkursu jest promocja osób z niepełnosprawnościami, które osiągają zamierzone cele i odnoszą sukcesy w różnych obszarach. Każdego roku z nadesłanych zgłoszeń Kapituła Konkursu wyłania pięcioro finalistów, z których jeden otrzymuje tytuł CZŁOWIEKA BEZ BARIER, a pozostałe cztery osoby równorzędne wyróżnienia. W 2021 r. konkursowe Jury po raz szósty wybierze też Osobowość Internetową – osobę z niepełnosprawnością, która aktywnie działa w sieci. Partnerem tej kategorii jest Fundacja Orange.

W dotychczasowych 18. edycjach plebiscytu Integracja „odkryła” i nagrodziła już ponad 100 takich osób – artystów, sportowców, liderów lokalnych społeczności, biznesmenów, polityków, dziennikarzy. Tegorocznych laureatów poznamy podczas gali 3 grudnia 2021 roku w Zamku Królewskim w Warszawie.

Znasz CZŁOWIEKA BEZ BARIER? Może sam nim jesteś?

Zgłoś kandydaturę do konkursu „CZŁOWIEK BEZ BARIER”. Zgłoszenie powinno zawierać :

  • dane Kandydata: imię i nazwisko, adres oraz telefon kontaktowy;
  • dane Zgłaszającego: imię i nazwisko lub nazwę oraz imię i nazwisko, adres i telefon kontaktowy osoby kontaktowej reprezentującej Zgłaszającego;
  • opis Kandydata uzasadniający zgłoszenie, w szczególności opis Kandydata oraz jego działalności;
  • rekomendacje kandydatury od osób fizycznych lub prawnych;
  • aktualne zdjęcie Kandydata w wersji elektroniczne;
  • zgodę Kandydata na: udział w Konkursie, przetwarzanie danych osobowych Kandydata w celu udziału w Konkursie, nieodpłatne rozpowszechnianie wizerunku w celach związanych z realizacją Konkursu.

Albo prościej: wypełnij formularz dostępny na stronie z regulaminem konkursu: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1846000
i prześlij go mailem: czlowiekbb@integracja.org (temat wiadomości: „Konkurs Człowiek bez barier 2021”), albo pocztą tradycyjną na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13; 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2021”.

Ważne (!) aby zrobić to do 28 września, do godz. 23.59, bo właśnie wtedy upływa termin nadsyłania zgłoszeń.

***

Integracja od 27 lat działa na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnościami, kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej. Od 1994 r. wydaje magazyn „Integracja”, od 2003 r. prowadzi portal Niepelnosprawni.pl i od sześciu lat Sprawniwpracy.com.
Jest organizatorem wielu kampanii społecznych, m.in. „Nie chcę być strażakiem”, „Płytka wyobraźnia tokalectwo”, „Czy naprawdę chciałbyś być na naszym miejscu”, „Dlaczego traktujesz nas inaczej”.

INFORMACJI o KONKURSIE udziela:

Magdalena Gajda, tel: 519 066 474, e-mail: magdalena.gajda@integracja.org

 

Honorowy Patronat Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Dudy
Partner instytucjonalny

logo PFRON

Projekt współfinansowany
ze środków PFRON

Partnerzy główni

fundacja Orange

Przejdź do strony Fundacji PZU

Partnerzy

logo Fundacja PKO BP

Fundacja Orlen logotyp

Logo firmy Polpharma

przejdź do strony Coloplast

Patronat medialny

Polskie Radio Jedynka

Organizator

Logo Integracji

Przejdź na górę strony