Przejdź do treści Otwórz / Zamknij Menu
Od 27 lat działamy na rzecz poprawy warunków życia osób z niepełnosprawnością w Polsce
Kasia nowa2

Katarzyna Bartosiewicz, prezes Fundacji MiKa została zwyciężczynią konkursu stypendialnego w ramach Funduszu Wieczystego im. Piotra Pawłowskiego. Stypendystka otrzyma 10 000 zł na wydatki związane ze swoją działalnością, jednak Katarzyna Bartosiewicz ucieszyła się także z możliwości korzystania z mentoringu.

– Naprawdę nie wiem, co mam powiedzieć. Po prostu jestem zaskoczona. Jeszcze nie dowierzam, ale to wspaniała wiadomość. Bardzo się cieszę z mentoringu. Fundacja jest jeszcze młoda i zdaję sobie sprawę, że mam jeszcze mało doświadczenia. Wielu rzeczy nie wiem. Chętnie skorzystam ze wsparcia, z wiedzy dotyczącej wolontariatu. Działamy w małej miejscowości, ale wiem, że wolontariusze będą nam potrzebni. Chciałabym dowiedzieć się, jak zachęcić wolontariuszy do zaangażowania się w naszą działalność – mówi Katarzyna Bartosiewicz, która swoją fundację założyła w kwietniu 2020 r.

Szkolenia dla opiekunów

Pomysł na profil jej działalności pojawił się spontanicznie, gdy podczas pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym zauważyła, że opiekunowie nie zawsze mają wystarczającą wiedzę o szczególnych potrzebach osób z niepełnosprawnością. Postanowiła znaleźć na to sposób i rozpoczęła cykl szkoleń dla opiekunów. Dzisiaj jej fundacja oferuje szeroki zakres wsparcia dla rodzin osób z niepełnosprawnością i szkolenia dla opiekunów instytucjonalnych.

Katarzyna Bartosiewicz została wybrana z grona 19 kandydatów. Każdy z nich musiał spełniać pięć kryteriów. Kapituła szukała osób z niepełnosprawnością w wieku 18-35 lat, które działają na rzecz innych osób z niepełnosprawnością  w ramach organizacji pozarządowej, w małych miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

W skład Kapituły weszli: Ewa Pawłowska, Paweł Łukasiak, Marek Rybiec, Aneta Podyma-Milczarek.

Będzie ciąg dalszy

Honorową członkinią jury została Halina Pawłowska, matka Piotra Pawłowskiego. Zadanie wyłonienia zwycięzcy nie było łatwe, zwłaszcza, że Piotr Pawłowski, założyciel Integracji, człowiek o niezwykłej charyzmie i sile charakteru, wysoko zawiesił poprzeczkę, kontynuującym jego działania młodym ludziom. Wybór Katarzyny Bartosiewicz był niemal jednogłośny. Nagroda zostanie wręczona podczas specjalnej uroczystość. Jej datę podamy w osobnym komunikacie.

Konkurs stypendialny w ramach Funduszu Wieczystego im. Piotra Pawłowskiego w tym roku miał swoją pierwszą edycję i będzie wydarzeniem cyklicznym.

Więcej informacji o konkursie stypendialnym na stronie internetowej.

 

 

Przejdź na górę strony